Доступність посилання

ТОП новини

Посол США в НАТО про українську перспективу.


Василь Зілгалов Прага, 30 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Вікторія Нюланд, посол США в НАТО, у розмові з Радіо Свобода в Центрі європейських досліджень у Брюсселі відповіла на запитання про те, чи дійсно відмова України раніше цього місяця від приєднання до Плану дій Україна –НАТО пояснюється зміною у позиції адміністрації США:

Вікторія Нюланд
"НАТО не здійснює ніякого тиску на країни, але це означає, що двері відчинені. Так що це питання до країн в трансатлантичному регіоні, які самі мають ухвалювати рішення про рівень і темпи в їхніх стосунках з НАТО. Українці також у цьому "Інтенсивному діалозі" і наступний крок – це вже "План дій щодо членства", але вони не змогли вирішити колективно, чого вони хочуть. Так що НАТО каже Україні "Так, ми будемо тісно співпрацювати з вами і продовжувати поглиблювати нашу взаємодію через "Інтенсивний діалог" і наші двері відчинені для того, щоб ви зробили наступний крок".

Відповідаючи на наступне питання Радіо Свобода, чи не є ця відмова України відмовою від цінностей НАТО, Вікторія Нюланд наголосила:

"Якщо ви спостерігаєте за тим, що в даний час Україна здійснює в рамках НАТО, я думаю, що їхні зобов‘язання є наглядною ілюстрацією в нашому розумінні. Коли вони здійснюють місію в Косові, коли вони здійснюють авіаційну підтримку через НАТО Африканського Союзу в Дарфурі, коли вони підтримують переваги наших військових реформ та інших демократичних цінностей на пострадянському просторі і на теренах України, то я думаю, що ми маємо тісні стосунки між Україною і НАТО, які приносять користь обом сторонам. Вони сприяють нашим операціям, корисним НАТО, і ми сприяємо їхнім оборонним реформам та модернізації. Тобто, це є в інтересах українців, якщо вони бажають іти далі".
XS
SM
MD
LG