Доступність посилання

ТОП новини

Яким буде Держбюджет?


Тетяна Ярмощук Київ, 31 жовтня (RadioSvoboda.Ua) – Сьогоднішній сесійний тиждень народні депутати розпочнуть з Держбюджету. Верховна Рада розгляне у першому читанні головний фінансовий документ країни на наступний рік.

Бюджет-2007 одночасно і соціальний, і розрахований на зростання економіки країни. Принаймні так своє дитя характеризує віце-прем’єр-міністр Микола Азаров. За його словами, попри депутатські корективи, основний фінансовий документ країни залишається інноваційно-інвестиційним.

Микола Азаров обіцяє покращити рівень освіти, медицини, зменшити соціальний тиск, при цьому запевняє, що за комунальні послуги населення платитиме не більше 15% від сімейного доходу:

Бюджет у повному обсязі закладає необхідні об’єми субсидування населення, щоб вартість житлово-комунальних послуг не перевищувала 15% від доходу сім’ї”.

Тим часом, лідерка БЮТу Юлія Тимошенко заявляє, що сьогоднішній розгляд парламентом проекту Дербюджету –порушення Регламенту Верховної Ради:

Мало того, що він є практично концентрованою тіньовою економікою країни. Так ще й поставили розгляд бюджету у першому читанні не роздавши депутатам навіть порівняльних таблиць, щоб подивитися, що враховано, а що ні. Регламент передбачає, що хоча б за сім днів мусить бути розданий бюджет з поправками, і хоча б сім днів дати депутатам вивчити, що пропонують державі, а потім публічно обговорити це. На це Мороз відповів, що нехай ці дрібниці не перевантажують засідання погоджувальної ради”.

Пропрезидентська ж “Наша Україна” наполягала, аби розгляд Дербюджету перенесли на четвер. Перший заступник голови бюджетного комітету Павло Жебрівський:

Порівняльну таблицю не отримав жоден депутат. Кота в мішку ухвалювати не можливо. Депутати мають хоча б побачити зрештою, враховані їхні поправки, чи ні. Якщо комітет не врахував поправку, то кожен депутат має право вимагати поставити на голосування свою поправку”.

Проти нинішнього бюджету протестують працівники органів внутрішніх справ та військові пенсіонери. Сьогодні, коли Верховна Рада розглядатиме проект Держбюджету вони обіцяють пікетувати приміщення парламенту.
XS
SM
MD
LG