
Мединський: “Нелегальний видобуток позначається на нашому промисловому видобутку – він зменшується, бурштин відповідно дорожчає, і підприємство стає нерентабельним. Нині наш видобуток балансує на межі рентабельності…”
Коли міністр Василь Джарти ознайомився зі станом підприємства та незаконними копальнями, то вжахнувся:
Джарти: “Сьогодні відбувається бурштинова лихоманка в цьому регіоні. Те, що добувається – одне, а те, що відбувається з екологією, лісами, землями – це страшно. Тут «золото Полісся», але ми не думаємо, що відбудеться завтра з цими деревами, цією землею – ніякої рекультивації нема. Де і чим будуть займатися наші діти й онуки? Що буде після того, як закінчиться бурштин?”
Кожен новий керівник області обіцяв взятися за бурштинових браконьєрів з новою силою. Робить це нині і Віктор

Матчук: “Вони не бояться ні міліції, ні мене – я ходжу, а вони його тут «лапають». Бо максимальний штраф, якщо зловиш на місці видобутку – 680 гривень, а максимальна виручка за день – близько десяти тисяч доларів… За всі роки, скільки існує незаконне старательство, не було жодного вироку суду, який би дав хоча б умовний термін…”
На Рівненській фабриці підприємства «Укрбурштин» відбулася нарада виробничників, правоохоронців і керівництва області, де йшлося про шляхи легалізації і вдосконалення промислового видобутку бурштину. Це перш за все спрощений порядок надання дозволів на видобуток цінної породи в межах перспективних площ та площ, уже порушених гнезаконним видобуванням бурштину. Напрацьовані напрямки будуть запропоновані Прем’єр-міністрові та Верховній Раді у вигляді законопроекту. А передувало цій нараді демонстративне знищення мотопомпи, яку міністр-еколог розбив кувалдою.