Доступність посилання

ТОП новини

Боротьба з корупцією чи політична розправа?


Тетяна Ярмощук Київ, 2 листопада 2006 (RadioSvoboda.ua) – Політична розправа чи реальна корупція у МВС? Верховна Рада рекомендує урядові на два місяці усунути від роботи міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Сьогодні парламент створив тимчасову слідчу комісію, яка має перевірити твердження про факти можливої корупції у МВС. Але президент такого рішення не зрозумів.


Приводом для створення комісії стала низка публікацій у газеті «2000». Кілька вересневих номерів розповідали про нібито корупцію та зловживання у міліції та ДАІ. А Юрія Луценка звинуватили у створенні даху для деяких керівників обласних відділків міліції.

Сам же міністр заявляв, що «такої купи марення, притягненого за вуха», він «ніколи не зустрічав».

Що діється у міліції сьогодні, вирішила з’ясувати Верховна Рада. Регіонал і колишній Генпрокурор Святослав Піскун заявив: «У парламенту навіть не було чим апелювати і чим захистити Луценка. Ми звернулися до Генерального прокурора і кажемо: „Дайте нам матеріали перевірки, можливо, ви вже відмовили у порушенні кримінальних справ і до Луценка нема питань“. Немає до сьогоднішнього дня нічого. То що нам робити? Генеральна прокуратура не перевіряє, міністр внутрішніх справ каже, що він не винний, а газету люди читають. То що робити депутатам?»

Крім регіоналів, діяльність Луценка хочуть перевірити комуністи та частина бютівців. Олександр Турчинов заявив, що БЮТ не задоволений роботою МВС, оскільки «на вулицях хазяйнує бандитизм, вбивають наших активістів, підривають машини і в результаті вибухів гинуть діти». Разом із тим Турчинов вважає, що усувати від роботи Луценка не треба, бо таким чином уряд Віктора Януковича нібито хоче прикрити свої помилки за погану роботу міліції.

Чи має парламент розслідувати дії міністра?

Колишні однопартійці Юрія Луценка вважають, що підстав для його усунення немає. Соціаліст Василь Цушко заявив: «Будь-яка комісія може бути створена, і нічого страшного у цьому немає. Але це перший прецедент, коли відсторонили міністра. Ми так докотимося, що можемо відсторонити всіх і вся. Це питання будуть вічно порушувати ті, кого не влаштовує Луценко».

Не підтримали сьогоднішнє рішення і представники «Нашої України». В’ячеслав Кириленко заявив: «Комісія шукатиме факти, які забезпечать політичну розправу спочатку над ним, а далі і над іншими міністрами, які лишилися за президентською квотою в уряді Януковича».

А президент Віктор Ющенко не розуміє, чим Луценко не вгодив парламентові. На його думку, роботу міністра спочатку мали б оцінити правоохоронці. Своїми діями парламент порушив презумпцію невинності, вважає Ющенко.

Боротьба з Луценком – тиск на Ющенка?

Нинішнє рішення парламенту – спроба тиску на президента, каже Радіо Свобода політолог Олександр Палій: «Газета „2000“ вузько спеціалізується на інформаційних провокаціях суто антиукраїнського характеру. …Замовний характер не викликає ніяких сумнівів».

Призначення Юрія Луценка міністром внутрішніх справ було результатом домовленостей між Ющенком та Януковичем. Напередодні прем’єр Янукович заявив, що не має претензій до роботи Луценка.
XS
SM
MD
LG