Доступність посилання

ТОП новини

Новий наїзд на помаранчевих.


Тетяна Ярмощук Київ, 3 листопада 2006 (RadioSvoboda.ua) – Якою буде доля помаранчевих міністрів? Сьогодні у цьому питання з’явилася нова інтрига. Верховна Рада постановила заслухати звіт міністра оборони та міністра внутрішніх справ, які є квотою Президента.

Учора Верховна Рада запропонувала відсторонити від виконання обов’язків міністра внутрішніх справ. А позавчора відправила у відставку міністра юстиції та міністра охорони здоров’я. Сьогодні ж парламентарі взялися за міністрів закордонних справ та оборони.

Борис Тарасюк звітуватиме за заяви про свою опозиційність. А Анатолій Гриценко – за перевірку його відомства контрольно-ревізійним управлінням.

Бути відставці чи не бути?

На думку регіонала Євгена Кушнарьова, це може призвести до відставки цих міністрів. Якщо ж Президент спробує подати ці кандидатури повторно, вони працюватимуть з приставками «в. о.».

Натомість однопартієць пана Кушнарьова Тарас Чорновіл вважає, що відставки міністрів не буде.

А на думку бютівця Олександра Турчинова, якщо міністрів, які пройшли за квотою Президента, звільнять, це спричинить відставку парламенту.

Прем’єр-міністр Віктор Янукович продовжує наполягати, що задоволений роботою помаранчевих міністрів. Крім Тарасюка, який заявляє про свою опозиційність, – у нього, вважає прем’єр, «немає чоловічих принципів».

У нинішній ситуації регіонали звинувачують «Нашу Україну». Один із них, Ярослав Сухий, каже: «На очах всього українського суспільства йде цікавий трансформаційний процес перетворення “любих друзів” на “лютих друзів”. Я, наприклад, вже заплутався, що робиться у фракції „Наша Україна“. Who is who? Хто з них друг Президента, а хто лютий опозиціонер до Президента?»

«Антипрезидентські» дії

Нашоукраїнці ж розцінюють нинішні дії антикризової коаліції та заяви Януковича про Тарасюка як антипрезидентські.

На думку представника «Нашої України» Руслана Князевича, це робиться задля того, щоб шантажувати Президента: «Існує дуже серйозна прогалина в законодавстві. Конституція говорить, що ці міністри призначаються за пропозицією Президента, але звільняються тільки за рішенням Верховної Ради. Але для цього формальної пропозиції Президента вже не треба. Це дає можливість і право Верховній Раді на власний розсуд, згідно з нормами Конституції, вирішувати їхню долю. Думаю, що буде все зроблено для того, щоб звільнити їх з посад. А далі вони захочуть торгуватися з Президентом, оскільки все одно він подаватиме нові кандидатури».

Міністри можуть і лишитися

Секретаріат Президента, схоже, не надто переймається сьогоднішньою ситуацією. Голова президентської канцелярії Віктор Балога каже: «Президент нормально реагує на виклик міністрів для звіту. Це нормальна річ. Міністри повинні звітувати. Але у той же час, якщо стоїть питання про міністра оборони і про міністра закордонних справ, то я хочу наголосити, що це за Конституцією є компетенція Президента, і питання про доцільність перебування їх на вказаних посадах буде приймати Президент України».

Усі помаранчеві міністри, які наразі працюють в уряді Януковича, мають шанс залишитися, принаймні допоки остаточно не вирішиться доля «Нашої України». Так вважає політолог Андрій Єрмолаєв: «Антикризовики розраховують на можливість повернення до переговорів. Якщо навіть будуть переговори, а не буде нової коаліції, то навіть переговорний формат антикризовиків влаштує. Президент уже натякнув та те, що, можливо, не потрібно підписувати угоду, а хоча б декларативний формат зробити, що дозволить йому хоч якось зберегти обличчя».

Наразі в уряді Віктора Януковича залишаються працювати п’ятеро помаранчевих міністрів.
XS
SM
MD
LG