Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 8 листопада.


Віктор Недоступ 8 листопада Монтесума гостинно зустрів конкістадорів, французькі гугеноти отримали можливість бути повноцінними громадянами Пруссії, Рентген відкрив промені, за допомогою яких можна бачити наскрізь, а в Майамі врятували немовля, пересадивши йому серце.

8 листопада 1519 року. Ацтеки та вождь Монтесума радо вітають іспанського конкістадора Ернана Кортеса. Він входить до столиці ацтеків міста Теночтитлан із загоном у 650 воїнів. Ацтеки переконані, що збувається давнє пророцтво про пришестя білошкірого бога Кецалькоатля. Монтесума ще на підході до столиці висилає назустріч іспанцям послів з багатими подарунками, які мають б сподобатись суворому богу, поява котрого, за пророцтвом, несе ацтекам суворе випробування.

1685 – Фрідріх Вільгельм, Великий курфюст Бранденбурзький, герцог Пруський приймає Потсдамський едикт. Едикт надає французьким гугенотам-емігрантам свободу віросповідання, економічні привілеї і право на проживання в Бранденбурзі та Пруссії. Еміграція майже півмільйона французів (здебільшого вони були заможними купцями, кваліфікованими ремісниками, освіченими людьми) означала серйозну втрату для французької економіки та культури.

1687 – Яничари, військова еліта і відносно незалежна політична сила Османської імперії валять владу султана і халіфа Махмуда IV і проголошують Сулеймана III спадкоємцем престолу.

1793 – Після більше двох століть виконання функцій королівського палацу французький революційний уряд відкриває доступ до Лувру як до публічного музею. Колекція Лувру на сьогодні є однією з найбільших у світі і містить експонати, що охоплюють 11 тисяч років людської цивілізації та культури.

1895 – У Вюрцбурзі німецький фізик Вільгельм Рентген, працюючи з електророзрядною трубкою, випадково відкриває промені, що здатні проникати через непрозорі тіла і просвічувати їх. Він називає їх X-промені (рентгенівськими променями) і починає конструювати пристрій для отримання рентгенівської картинки.

1950 – У небі Кореї відбувається перший в історії бій реактивних літаків – за 30 секунд американський льотчик Рассел Браун збив північнокорейський "МІГ-15".

А у 1996 в Майамі лікарі зробили пересадку серця наймолодшому пацієнту. Дівчинка на момент пересадки встигла побути в цьому світі лише годину життя. Операція пройшла успішно, дівчинці сьогодні виповнюється десять рочків, тож привітаймо її.
XS
SM
MD
LG