
Але і супротивники, і прихильники однаково захоплені її здатністю приводити законодавців до згоди. І Нансі Пелосі відразу дала знати, що не збирається використовувати вплив своєї майбутньої посади, аби ускладнити президентові життя:
«Із президентом Бушем ми вже гарно переговорили. Він привітав мене, а я сказала йому, що збираюся співпрацювати з ним із урахуванням позицій обох партій, що успіх президента завжди добрий для країни і що я сподіваюся, що ми зможемо співпрацювати задля американського народу».
Джордж Буш також каже, що готовий до співпраці з новим керівником Палати Представників.
Зміна міністра оборони — поступка демократам
А тим часом президент-республіканець відреагував на поразку його партії тим, що звільнив міністра оборони. Неуспіхи США в Іраку, якими й керував Дональд Рамсфельд стали одним із головних чинників цієї поразки. Його відставку вважають за поступку переможним демократам.
Майбутній міністр, 66-річний Роберт Ґейтс, на відміну від гучного й енергійного Рамсфельда тихий і скромний. На початку 1990-х він очолював Центральне розвідувальне управління, перед цим був чільним радником Буша-

Політику нинішнього президента Буша щодо Іраку, як і щодо Ірану, Ґейтс критикує. А два роки тому він відкинув президентову пропозицію очолити нову щойно створену тоді національну розвідку.
Нині ж Ґейтс каже, що відчув для себе необхідність повернутися з приватного бізнесу й університетського життя до Вашинґтона:
«Через те, що наші довготермінові стратегічні інтереси, наша національна і внутрішня безпека під загрозою, через те, що стільки синів і дочок Америки в лавах наших збройних сил опинилися в небезпеці, я не вагався, коли президент попросив мене повернутися на службу».
Кандидатуру Роберта Ґейтса ще має затвердити Сенат.
Україна тепло згадує Рамсфельда
Дотеперішній міністр Дональд Рамсфельд чув чимало критики і у США, і за кордоном. Нині ж принаймні в деяких країнах його згадують схвально.
Президент Афганістану Хамід Карзай назвав Рамсфельда великим другом його країни, який багато допоміг їй у війні з тероризмом.
А в Україні колега Рамсфельда висловив жаль із приводу відставки шефа Пентаґону. Міністр оборони Анатолій Гриценко, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, так згадав Дональда Рамсфельда:
«Він дуже прихильно ставився до України, він любить Україну. Всі наші і формальні, і неформальні зустрічі, які відбувалися, починалися з його боку одним питанням: чим ми можемо допомогти Україні? »