
А грузинський керівник Міхеїл Саакашвілі розповів європарламентарям про нинішні тертя між Тбілісі й Москвою, включно з економічною блокадою і проблемами навколо грузинів, що мешкають у Росії.
«Я вірю: лідери Росії і Грузії несуть взаємну відповідальність за те, щоб під нашим керівництвом відносини між двома країнами не погіршилися безповоротно. Просуваймося ж уперед — швидко і з добрими намірами. Як усі ви, народ Грузії не є і ніколи не буде налаштований проти Росії», — заявив Саакашвілі.
Ціна на газ як політичний тиск
На прес-конференції він зазначив, що його країна не хоче і не буде платити 230 доларів за 1 тисячу кубічних метрів газу з Росії. Саакашвілі вважає, що це не є комерційною ціною за газ, за який сусіди Грузії платять 65, 110 чи 130 доларів.
«Коли хто-небудь намагається примусити щось робити під загрозою припинити постачання газу, це називається політичним тиском — якщо не шантажем, то принаймні політичним тиском», — уважає Міхеїл Саакашвілі.
Він додав, що Грузія матиме різних постачальників енергоресурсів, використовуватиме більше внутрішніх ресурсів та скорочуватиме споживання газу.
У виступі він присвятив багато уваги взаєминам між Тбілісі та Брюсселем.
Саакашвілі виступає за те, щоб на будь-яких переговорах Грузії з питань конфліктів, енергетики чи економіки були присутні представники Євросоюзу.
Грузія йтиме до ЄС
ЄС у вівторок підписав із Грузією, а також Азербайджаном і Вірменією угоди в рамках Європейської політики сусідства, які передбачають більшу економічну допомогу Євросоюзу цим країнам та їхній доступ на ринок ЄС, якщо вони впроваджуватимуть реформи.
А про європейські прагнення Тбілісі Міхеїл Саакашвілі сказав: «Звичайно, я не хочу когось сердити чи примушувати нервуватися, якщо ми попросимо прийняти Грузію до Євросоюзу — це є далека мета, це не стоїть нині на порядку денному. Але принципи, на яких побудовано Європу, є наріжним каменем для нашого розвитку».