Доступність посилання

ТОП новини

Прем''єр Польщі Ярослав Качинський з візитом в Україні.


Єва Поштар Варшава, 15 листопада 2006. (RadioSvoboda.Ua) - Польські політики, коментуючи візит прем''єра Ярослава Качинського до Києва, наголошують на потребі розуміння Польщею України, її європейських прагнень.

Ярослав Качинський
Справи енергетичної безпеки та побудова нафтопроводу Одеса-Броди-Гданськ будуть головними темами візиту польського прем''єра Ярослава Качинського в Україну.

Польща готова підтримати європейські прагнення України

Голова парламентської комісії із зовнішних відносин Павел Залевський сказав Радіо Свобода, що Польща весь час намагається розуміти політичну ситуацію в Україні. За його словами, Україна сама повинна чітко окреслити свої очікування щодо ЄС, а Польща зі свого боку - надалі готова їх підтримувати:

«Дуже суттєвим є також, щоб ми отримали від України точну відповідь на питання: які її європейські прагнення, чого очікує від майбутнього договору про партнерство і співпрацю з Євросоюзом. Також які проекти вона хотіла б виконувати спільно із ЄС, в рамках нової політики сусідства».

Польща проти російського енергетичного шантажу

У понеділок Польща заблокувала підписання нового договору про відносини ЄС з Росією. Польський прем''єр-міністр Ярослав Качинський заявив, що Євросоюз повинен бути солідарний з Польщею та накласти санкції на Росію. Поляки вважають, що Росія вдається до економічного шантажу в сфері енергетики й заборони експорту польських продуктів на Схід.

Польські коментатори наголошують, що Польща повинна шукати підтримки своєї позиції серед нових членів Євросоюзу - держав із пострадянського простору.

На думку польських політиків, політичне протистояння між Польщею і Росією не матиме впливу на відносини ЄС із Україною та українсько-польські двосторонні контакти.

Ще до візиту прем''єра Ярослава Качинського в Україну польська преса повідомила, що вирішується справа експорту польського м''яса в Україну. Головний лікар ветеринарії у Польщі повідомив, що українці успішно закінчили санітарний контроль на польських м''ясних заводах. Тому поляки сподіваються, що до кінця місяця буде відновлено експорт польського м''яса в Україну.
XS
SM
MD
LG