Доступність посилання

ТОП новини

„Die Presse“: Пострадянський простір — головне поле російсько-американського суперництва.


Надія Кандиба Німеччина, 16 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) — Незважаючи на те, що президент США Джордж Буш провів у Москві тільки лічені години, західноєвропейські журналісти не обійшли увагою цей бліц-візит. Крім того, газети пишуть у четвер про передвиборну боротьбу у Франції та невдалі наміри Комісії ЄС ухвалити стратегію боротьби з алкоголізмом.


«Буш — не єдиний державний лідер на Заході, який може легко знайти спільну мову з (президентом Росії Володимиром) Путіним. Колишній кагебіст, у свою чергу, — відмінний психолог, який розуміється на тому, як догодити співбесідникам», — так австрійська газета „Die Presse“ охарактеризувала президентів США та Росії, коментуючи їхню зустріч у Москві.

На думку видання, режим Путіна серйозно ставиться до того, щоб відносини між урядами обох країн функціонували якомога краще. «Головним же полем російсько-американського суперництва, — передрікає „Die Presse“, — стане пострадянський простір: йдеться про енергоносії, але також про близькість до кризових регіонів Близького Сходу». Австрійське видання переконане, що нової холодної війни не слід очікувати, «але не оминути серйозного перетягування канату двох упевнених у собі сил, для яких національні інтереси стоять над усе».

Французькі соціалісти готуються до президентських виборів

От уже кілька тижнів європейські видання стежать за перебігом підготовки політичних партій у Франції до майбутніх президентських виборів. У четвер соціалісти визначають свого кандидата на найвищу державну посаду. У голосуванні беруть участь понад двісті тисяч членів партії.

На думку французької газети « Dernieres Nouvelles d’Alsace », Соціалістична партія таким чином започаткувала цікаве нововведення, оскільки тепер 68 відсотків серед тих, хто симпатизує правлячим правим, теж хочуть, щоб їхня партія взяла за приклад внутрішню кампанію соціалістичної родини. «Тривалі внутрішні конфронтації сприяли зміцненню соціалістів як партії. Але кого б не висунули кандидатом, ця людина тепер матиме слабкішу позицію», — вважає газета « Dernieres Nouvelles d’Alsace ».

Як пише далі видання, ще треба трохи почекати, щоб можна було остаточно сказати, чи матимуть якісь наслідки для президентських виборів удари, завдані під час конкурентної боротьби кандидатів. Нагадаємо, що за право представляти соціалістів на майбутніх президентських виборах змагалися екс-прем’єр Франції Лоран Фабіус, колишній міністр фінансів Домінік Стросс-Кан, а також жінка, екс-міністр довкілля Сеґолен Руаяль, яка кинула виклик цим чоловікам.

Німецьке пиво подорожчає на цент

А от німецьких коментаторів турбує інша проблема, а саме — наміри Єврокомісії уніфікувати на території ЄС податок на алкогольні напої. Для Німеччини це означатиме подорожчання півлітра пива на один цент.

Газета „Landshuter Zeitung“ не приховує свого обурення: «Оскільки національні податкові законодавства спонукають громадян інших країн ЄС їхати за кордон у пошуку дешевших алкогольних напоїв, ми в Німеччині повинні платити більше за ящик пива? Це ж небачено! Волосся стає сторчком, коли подумаєш, до чого можуть додуматися брюссельські бюрократи. Коли Єврокомісія нарешті вже вгамує свою жагу до регулювання?» — запитує німецька газета „Landshuter Zeitung“.
XS
SM
MD
LG