Доступність посилання

ТОП новини

Українська преса: З яким настроєм зустрічатиме річницю Майдану Тарас Стецьків? Чи приживаються в Україні не в’язничні види покарань? Як змусити залізничників дотримуватися графіка руху поїздів?


Ірина Біла Київ, 17 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Колишній голова виконкому НСНУ Микола Катеринчук став емблемою так і не здійсненого оновлення «Нашої України», - стверджує газета “Україна молода”. Про те, що ж думає сам Катеринчук він розповідає на шпальті “Політика”.


Письменниця-фантастка Марина Дяченко вчилася в театральному інституті, а стала писати повісті і романи. Марія Бурмака вчилася на філолога, а стала співати. Йосип Вінський закінчив сільськогосподарський інститут, а став політиком. Всіх цих людей об’єднує не те, ким вони є, а ким були – студентами. Про студентські роки цих та інших українських знаменитостей також читайте в сьогоднішньому числі „України молодої”. Радник Президента Тарас Стецьків згадує в газеті “Факти”, як під час “Помаранчевої революції” в його квартирі, площею 80 квадратних метрів, жили двадцятеро людей. “Ми розкладали на підлозі матраци навіть в коридорі”, - згадує один з польових командирів Майдану. Нині ж він переконаний, що 2-гу річницю Майдану “помаранчевим” доведеться відзначати під знаком поразки.

12 мільярдів доларів - такий прибуток транснаціональних угруповань від торгівлі людьми і людськими органами. Про те, як боротися з ними розповідає газета “Голос України” у статті "Раби і работорговці".

За роки незалежності в Україні засуджено більш як 3 мільйони українців, понад мільйон з них -- потрапили до в''язниці. Вітчизняна карна система, кажуть фахівці, побудована таким чином, що "посадка" людей за правопорушення поставлена на конвеєр. Навіть після ухвалення 2001 року нового Кримінального кодексу, який запровадив низку альтернативних видів покарань, застосування не в’язничних видів покарань майже не збільшилося. Торік альтернативні санкції становили лише 13 % у структурі кримінальних покарань. Докладніше про цю проблему – в статті "Спробуємо пробацію?".

“За киянами будуть підглядати”, – у статті під таким заголовком газета “Сегодня” розповідає про можливість в не далекому майбутньому встановлення в столиці силенної кількості відеокамер. Подібна практика в багатьох містах світу дала гарні результати, і дозволила правоохоронцям своєчасно розслідувати багато злочинів. Як пілотний проект з початку року програму “Безпечне місто” здійснюють в Донецьку.

Незабаром пасажири української залізниці зможуть розраховувати на компенсацію повної вартості квитка в разі затримки поїзда. А також при запізненні в пункт призначення, залізничників змусять ще й сплатити штраф пасажирові. Подібна практика, як пише видання “Сей час”, повинна стати серйозним стимулом залізничникам дотримуватися графіка руху поїздів.
XS
SM
MD
LG