Доступність посилання

ТОП новини

На Дніпропетровщині починається субсидійна лихоманка.


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 21 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) — Із початку опалювального сезону на Дніпропетровщині майже наполовину побільшало родин, які отримують субсидії для розрахунків із комунальниками. До кінця року, коли тепло та вода подорожчає в усіх містах та районах області, їхнє число зросте ще майже вдесятеро, прогнозують фахівці. Відтак наразі обласна влада ініціювала широку інформаційну кампанію — людей будуть вчити самостійно розраховувати собі субсидії. А чи готова система призначення цієї адресної допомоги до субсидійного буму?

Дніпропетровські ЖЕКи видають довідки на оформлення субсидій 5 годин на день — три години зранку і дві по обіді. Щоб потрапити до кабінету, треба займати чергу з половини восьмої ранку і чекати практично цілий день. Той, хто працює, навряд чи може дозволити собі отак провести час, отож досі зверталися по субсидії переважно пенсіонери та непрацездатні.

Великі черги...

Далеко не в кожному, навіть великому, місті діють і «єдині вікна» призначення субсидій, де можна застати одразу всіх потрібних фахівців. Приміром, у Дніпропетровську ця система почне діяти тільки з наступного місяця.

Мешканців одного з районів Дніпродзержинська «єдине вікно» обслуговує з вересня, однак і там за один день документи не оформляють, каже виконувачка обов’язків першого заступника міського голови Дніпродзержинська Світлана Калюжна: «„Міськгаз“ — це служба, яка враховує показники лічильників. Тому є певні труднощі: людина в одному місці не може отримати за один день весь спектр послуг, має чекати, доки інспектори знімуть усі показники лічильників, і це виходить довго».

…малі субсидії

Ті, хто вже оформив субсидію, нарікають на те, що паперів треба багато, а допомога держави у підсумку не така вже й велика.

Любов Яківна з чоловіком — обоє пенсіонери, «діти війни». Цього року субсидію оформили вперше, і от: «Нарахували нам субсидію — 30 гривень. Те, що вона є, — це, звичайно, добре, але краще б давали таку пенсію, щоб можна було її не оформлювати».

Чекають на субсидійну лихоманку

Обласна влада попрохала відділи призначення субсидій та інші служби, які видають довідки, працювати і в вихідні. Адже вже найближчими днями очікують на справжню субсидійну лихоманку.

До нового року в області число тих, хто хоче отримувати державну допомогу на розрахунки за комунальні послуги, може наблизитись до рекордного показника 1999 року, сказала Радіо Свобода заступник начальника головного управління соцзахисту облдержадміністрації Валентина Сливна: «Може зрости десь до 70 тисяч, а середньорічна кількість наступного року може скласти до 130 тисяч одержувачів».

На Дніпропетровщині субсидії отримують 16 з половиною тисяч людей. Однак насправді, кажуть фахівці соцзахисту, їх могло б бути набагато більше — з огляду на задекларовані середньомісячні прибутки родин.

Навчать, кому що належить

Від іще більших черг систему соцзахисту поки рятує і непоінформованість громадян, і законодавчі обмеження: тому, хто має дачу чи авто, не старіші за 10 років, придбав житло не пізніше, як рік тому, офіційно ніде не працює, держава субсидій не передбачила.

Обласна влада вдалася до новації: голова облдержадміністрації Надія Дєєва ініціювала широку роз’яснювальну кампанію щодо порядку оформлення субсидій. На спеціальних семінарах у містах і районах фахівці соцзахисту пояснюватимуть людям на конкретних прикладах, як розрахувати субсидію з огляду на прибутки родини.
XS
SM
MD
LG