Доступність посилання

ТОП новини

Російський бізнесмен Максим Курочкін залишиться під вартою


Згідно з постановою Голосіївського райсуду, він перебуватиме у київському слідчому ізоляторі 2 місяці.

Згідно з постановою Голосіївського райсуду, він перебуватиме у київському слідчому ізоляторі 2 місяці.

Як повідомив адвокат затриманого Василь Діденко, суд вирішив, що Курочкін, перебуваючи на волі, може переховуватися від слідства, оскільки раніше бізнесмен ігнорував виклики до правоохоронних органів.

Максима Курочкіна затримали 3 дні тому в аеропорту Бориспіль. Російського бізнесмена звинувачують за статтею “здирництво, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб”.

Адвокати звинувачуваного заявили про намір оскаржити запобіжний захід.
Довідка: Максим Курочкін в Україні відомий як виконавчий директор “Російського клубу”. Цей клуб представляє себе як неурядову організацію, створену з ініціативи представників російсько-української громадськості для розвитку діалогу між громадськими, політичними і діловими колами Росії та України. Особливу активність клуб виявляв під час президентської кампанії 2004 року, а громадськість, яка цей клуб створила, симпатизувала лише одному з кандидатів на президента. Коли врешті виграв інший, клуб деякий час активності не виявляв.

У лютому 2005 року українські правоохоронці оголосили його у міжнародний розшук. Максима Курочкіна звинувачують у махінаціях із нерухомістю, зокрема, у незаконному отриманні територій Ялтинського заповідника, санаторіїв та київського готелю “Дніпро”. Ялтинський міський суд виніс постанову про доцільність взяття Курочкіна під варту. Його звинувачували за 189-ю статтею Кримінального кодексу — «вимагання». Таке звинувачення передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років. А у червні 2005-го Голосіївський районний суд Києва дав дозвіл затримати Максима Курочкіна на 72 години для його доставки до суду з метою обрання запобіжного заходу.
XS
SM
MD
LG