
Б.Г.: Можу сказати, що європейські інституції перебувають під враженням, під впливом Помаранчевої революції. Перед Помаранчевою революцією Україна виглядала країною дуже далекою від Європи, і ніхто в ЄС навіть не думав про європейське майбутнє для неї. Але після Помаранчевої революції ситуація змінилася. І Європейський парламент ухвалив дуже чітку резолюцію, яка говорить, що Європарламент підтримує європейські устремління українського народу. Я сподіваюсь, що саме це буде визначати подальшу поведінку Європи.
Р.С.: Чи не вплинуть на цю поведінку останні політичні зміни в Україні?
Б.Г.: Зараз, коли в Україні дуже складна внутрішня ситуація, я думаю, що Європа веде політику вичікування. При цьому стартовою позицією для подальших процесів є те, що стосунки з Україною зараз регулюють засади політики сусідства. І я хочу сказати, що політика сусідства після останнього рішення стосовно бюджету буде потужним інструментом, що підтримає процеси трансформації в Україні на її шляху до Європейського Союзу. І сподіваюся, що Україна стане таким саме членом ЄС, яким є Польща.
Р.С.: Чи залишається польська позиція стосовно підтримки України на шляху до Європи незмінною?
Б.Г.: Для польської політики підтримка України має бути непорушним принципом. Це в інтересах Польщі, це в інтересах Європи.