Доступність посилання

ТОП новини

На саміті СНД у Мінську українські пропозиції проігнорували.


Валерій Каліновський Мінськ, 28 листопада 2006 р. (RadioSvoboda.ua) – У столиці Білорусі відбувся ювілейний саміт СНД, в якому взяв участь і президент України Віктор Ющенко. Саміт відклав рішення щодо реформування Співдружності до 1 червня наступного року. А деякі ініціативи України взагалі проігнорували.

«Неплідний» діалог...
За словами міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка, Україна вважала важливими для себе на цьому саміті питання, пов’язані з правовим оформленням державних кордонів та з реалізацією зони вільної торгівлі в рамках країн СНД.

Ці питання і були саме українськими ініціативами, але їх президенти країн СНД навіть не розглянули. На цьому настояла Росія, повідомив виконавчий секретар СНД Владімір Рушайло:

«У нас передбачені правила процедури проходження та підготовки документів. Документи, які не пройшли узгодження, Радою голів держав не розглядають».

Пан Рушайло заявив, що ці питання можна буде розглянути, коли проведуть реформу органів СНД. Але і проблему реформування Співдружності сьогодні не було суттєво зрушено з місця.

Реформування СНД також перенесли на пізніше

До цього саміту підготували два пакети пропозицій з реформування СНД – від так званої “групи мудреців” та від уряду Казахстану. Президенти розглянули обидва документи та вирішили, що потрібен ще третій. Вони доручили міністрам закордонних справ на основі пропозицій “групи мудреців” та Казахстану підготувати до 1 червня наступного року нову “Концепцію реформування СНД”.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв:

«У різних державах є різні враження та думки з цього приводу. І, на превеликій жаль, з саміту в Казані ми перенесли ці питання до Москви, з Москви – до Мінська, а з Мінська – до Душанбе. Проблеми ці кочують від засідання до засідання».

На саміті відбулася низка двосторонніх зустрічей глав держав

Так президент України мав у Мінську зустрічі з лідерами Узбекистану та Казахстану. Віктор Ющенко із лідером Узбекистану Ісламом Каримовим обговорив, зокрема, зміцнення двосторонньої співпраці при створенні транспортних коридорів, у видобутку і транспортуванні енергоносіїв.

Міжнародну зацікавленість привернула зустріч лідерів Вірменії та Азербайджану в рамках Мінської групи ОБСЄ щодо врегулювання ситуації довкола Нагорного Карабаху.

Російські журналісти влаштували демарш президенту Білорусі

Журналісти, котрі прибули на саміт глав країн-учасниць СНД, напевне добре запам’ятають демарш кремлівського пулу, коли всі представники мас-медіа, які супроводжують російського президента, залишили саміт на знак протесту через те, що прес-служба Алєксандра Лукашенка не допустила на засідання журналістів газет “Коммерсант” та “Московский комсомолец”, які нещодавно опублікували критичні статті про білоруського президента.
XS
SM
MD
LG