
Переконаним прихильником цієї ідеї є будівничий і багатолітній колишній директор Рівненської АЕС, нині міський голова Кузнєцовська Володимир Коровкін: «440-ві ВВЕРи – це одні з найкращих, які можна було винайти. Я просто їхній патріот…».
Приклад подовження терміну експлуатації аналогічного водо-водяного реактора із 30-ти до 65-ти років має фінська АЕС у Ловізі.
Часу залишилося обмаль
Однак керівництво української Національної комісії радіаційного захисту стверджує, що для цього потрібно навчитися відпаювати розітлілу частину корпусу реактора, чого ефективно ще не зробив ніхто. Над цим завданням нині працюють фахівці інституту ім. Б.Патона. І можуть не встигнути, бо такі дослідження мають завершитися у 2007 році.
Учора на зустрічі з громадськістю та журналістами заступник Держкомітету ядерного регулювання Ольга Макаровська сказала:

Майже сотня технічних заходів і розвідок, які зробили тільки в нинішньому році атомники, шукаючи засіб Макропулоса для двох старіючих енергоблоків, можуть виявитись марними. Тож керівництво Рівненської АЕС уже почало пропагувати екстенсивний шлях і нині активно переконує депутатів ближніх до станції районів Рівненщини і Волині у крайній необхідності будівництва п’ятого і шостого енергоблоків.