Доступність посилання

ТОП новини

В Україні розпочались зйомки художнього фільму «Владика Андрей».


Галина Терещук Львів, 28 листопада 2006 р.(Radiosvoboda.ua) – 50 мільйонів гривень планує виділити уряд на наступний рік на розвиток українського кіно. Зокрема 8 мільйонів мають надати для зйомок історичного повнометражного художнього фільму «Владика Андрей». Вперше люди мистецтва зніматимуть фільм про таку величну постать в Україні та світі як митрополит Української греко-католицької церкви Андрей Шептицький.

Митрополит Української греко-католицької церкви Андрей Шептицький.
Режисер фільму – Олесь Янчук, відомий по таких стрічках як «Осіннє вбивство в Мюнхені» «Нескорений», «Залізна сотня», «Голод-33». Зйомки над фільмом розпочались, а гроші поки що на словах і на папері.

Ідея створити художній фільм про митрополита Андрея, як не дивно, виникла не у галичан, які знають цю величну постать, а у східняків: автора сценарію Миколи Шияна і режисера Олеся Янчука. Це не буде цілком біографічний фільм. Автори роблять основний акцент не стільки на тому, що робив слуга Божий, як хочуть показати, що було в основі його душпастирства, ту велику любов митрополита до Бога, усіх людей, незалежно від віросповідання і національності.

Коротко про постать Андрея Шептицького

Андрей Шептицький графського походження, народився у 1865 році і виріс у давній українській родині, яка зазнала полонізації. Рідні стали франкомовними римо-католиками. Попри спротив батька щодо вступу сина в монастир, Андрей став уніатським священиком.

Із 1901 до 1944 він очолював Українську греко-католицьку церкву. Опікувався народом, який пережив дві світові війни, 7 режимів – австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський.

Він закликав любити не лише своїх друзів, але й ворогів

Мені вдалось побачити ексклюзивний матеріал кінопроб. Вражаючий фрагмент, коли енкаведист наказує монахові дати для «одужання» митрополита «кремлівські ліки», тобто отруту.

Головний консультант фільму, історик, член Постуляційного центру беатифікації та канонізації Слуги Божого Андрея Шептицького Оксана Гайова зауважила:

«Сам митрополит у своїх численних пастирських посланнях говорив, що єдиним мотивом його діяльності є Ісус Христос і любов усіх людей, які мають любити не лише своїх друзів, але й ворогів. Митрополит учив нас любити один одного праведно».

Творча група тримає у таємниці, хто виконуватиме головні ролі митрополита Андрея та його матері графині Софії Фредро, триває відбір. Зауважу, що всі актори з Києва. Фільм зніматимуть на сході України, у Львові, Польщі та Ватикані.

Проблема фінансування фільму залишається

Олесь Янчук звернувся з проханням до депутатів Львівської облради частково допомогти з коштами на фільм про людину, яка стільки творила добра, особливо в Галичині.

«Ми б хотіли наступного року продовжити зйомки у Львові, які розпочали у Києві».

Загальна вартість стрічки 10 мільйонів гривень. Вісім із них виділяє держава, частину грошей пообіцяла надати Львівська облрада, а ще обіцяють долучитись підприємці Львова.

Прем’єра фільму «Владика Андрей» мала б відбутися вже наступного року.
XS
SM
MD
LG