Доступність посилання

ТОП новини

У столиці автомобільні евакуатори забиратимуть машини припарковані не тільки на проїжджій частині, а й з тротуарів.


Олексій Крапивко Київ, 01 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - З 1 грудня в Києві місця для автомобілів залишиться іще менше. Про це потурбуються евакуатори, які забиратимуть машини не тільки з проїжджої частини, але й з тротуарів. Таким чином київська влада планує боротися із великою кількістю авто в центрі міста.

До побачення!
Вийшовши на вулицю, пан Микола побачив свою машину завантажену на евакуатор. Після спілкування із представниками ДАЇ та “Київдорсервісу”, своїми враженнями він поділився із Радіо Свобода:

–Мабуть, неправильно припаркувався. Чесно кажучи, я перший раз в такий ситуації. –А що б Ви подумали – Ви приходите, а машини немає? –Дзвонив би в міліцію... Тому що вони ж попереджають, я так думаю.

Цього разу Микола сплатив штраф у 200 гривень і авто поставили на землю. Та в іншій ситуації довелося б забирати машину зі штраф-майданчика, а це обійшлося б мінімум у 500 гривень.

Кількість евакуаторів подвоїться у столиці

Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 28 жовтня 2005 року передбачене блокування коліс та евакуація автомобілів, що припарковані в заборонених місцях. У жовтні Шевченківський районний суд визнав використання евакуаторів незаконним. 10 листопада воно повинно було набути сили. Однак рішення суду призупинила апеляція від міської адміністрації. Не чекаючи рішення суду, мерія хоче закупити до тих 15, що вже працюють, іще вдвічі більше евакуаторів. Каже заступник міського голови Ірена Кільчицька: У нас іде закупівля 30 нових евакуаторів. Евакуація відмінена не буде, це соціально значиме явище.

З 1 грудня забороняється стоянка автомобілів на тротуарах

Окрім евакуаторів мерія готує іще один сюрприз для водіїв: з 1 грудня буде заборонена стоянка автомобілів на тротуарах. Про це також заявила пані Кільчицька.

За правилами дорожнього руху, стоянка машин на тротуарах дозволяється, якщо вона не перешкоджає пішоходам, і не дозволяється лише в окремих випадках. Тепер вся столиця має намір перетворитися на суцільний окремий випадок, скаржаться водії. Альтернативних варіантів парковки в Києві на сьогодні не існує, продовжує заступник Київського голови:

“Ми зараз у першу чергу зробимо відеоспостереження. Оголошено тендер на відеоспостереження всіх парковок, стоянок. Щоб порахувати кількість машин і для того, щоб розпочати підрахунки, скільки паркомісць потрібно Києву”.

Поки міська влада скорочує місця для парковок, купує евакуатори та встановлює обладнання для спостереження, автовласники сподіваються на скоріше будування нових паркінгів та стоянок:

“Важко буде паркуватись десь взагалі. А з іншого боку, може, трошки розгрузять ці всі вулиці, тому що вже стільки машин тикають всюди. Парковки треба робити, мабуть”.

До київських ноу-хау може незабаром додатися і досвід європейських столиць – це вдосконалення мережі громадського транспорту і запровадження плати за в’їзд у центр міста.
XS
SM
MD
LG