Доступність посилання

ТОП новини

Загибель російського розвідника та агенти КДБ у Європі.


Наталка Кудрик Рим, 4 грудня 2006 (RadioSvoboda.ua) — Тема смерті колишнього агента ФСБ Росії Олександра Литвиненка у Лондоні внаслідок отруєння радіоактивним полонієм-210 уже котрий день не залишає перші шпальти європейських видань. Аналізуючи можливі мотиви та причини убивства, західні журналісти дедалі більше розкривають таємниці російської шпигунської мережі у країнах Європи.


Убивство Олександра Литвиненка може серйозно зіпсувати відносини між Росією та Великобританією, зазначає британське видання “The Sunday Times”, подаючи розлогий аналіз подій довкола отруєння. Радіоактивна отрута, за допомогою якої убили колишнього офіцера ФСБ, залишила слід, котрий, імовірно, веде до Москви. Теоретично цілком можливо, що злочинне угруповання придбало полоній, ретельно спланувавши операцію. І найпростіше це могла зробити така організація, як державна розвідувальна служба, вважає британський часопис.

Приятель російського розвідника Маріо Скарамелла в інтерв’ю італійській газеті « Il Giornale » наголошує, що він не випадково отруєний радіоактивним полонієм, а його отруїли під час обіду у лондонському суші-барі 1 листопада. За словами італійця, котрий перебуває у клініці в Лондоні, зараз він почувається добре, хоча у його тілі і виявили смертельну дозу полонію-210.

Продовжуючи тему, видання « Corriere della Sera » повідомляє про заяви Маріо Скарамелли, котрий оголосив, що має відеоматеріали Литвиненка про зв’язки італійських політиків із російськими шпигунами. Скарамелла каже, що і його хотіли усунути, оскільки він мав інформацію із досьє екс-агента ФСБ.

Російська шпигунська мережа загрожує Британії, заявляє “The Daily Telegraph”. За інформацією видання, московські агенти контролюють дії відомих російських емігрантів та опозиціонерів до президента Володимира Путіна, а також шукають зустрічі з британськими бізнесменами, щоб витягнути державні таємниці іншої країни. Найбільше росіяни цікавляться фінансовою сферою, електронікою, енергетикою та безпекою, пише газета.

Справи релігійні, церковні й лижні

Закордонна преса підсумовує й поїздку Папи Римського до Туреччини, що відбулася минулого тижня. «Своїм візитом до мавзолею Ататюрка, розмовою з прем’єром Ердоганом та головним муфтієм мусульман понтифік подав ісламові послання миру», — написала консервативна турецька газета «Sabah». Італійська « Corriere della Sera » стверджує, що Бенедикт XVI полонив Туреччину і став новим її приятелем, започаткувавши звідти діалог із ісламом. Видання цитує слова кардинала Вальтера Каспера, котрий вважає, що папський візит «закрив дискусії довкола виступу у німецькому місті Реґенсбурґу».

Докладніше « Corriere della Sera » висвітлює тему целібату, тобто безшлюбності, католицьких священиків. Новопризначений префект ватиканської Конгрегації у справах духовенства Клаудіо Гуммес заявив, що церква зможе переглянути правило про обов’язковий целібат. Неодруження — це лише дисципліна, а не догма Церкви, каже кардинал, додаючи, що в минулому деякі апостоли були одружені. Але водночас не йдеться про легке раптове рішення — церква повинна буде це обговорювати знову і знову, сказав ватиканський чиновник.

В італійських Альпах закриті лижні траси, скасовані міжнародні змагання, туристи відмовляються від замовлених путівок, а причина одна — відсутність снігу і висока температура. Позначка термометра не опускається нижче від 10-12 градусів тепла. За останні 20 років це один із найтепліших сезонів на початку зими, повідомили фахівці італійській газеті « La Repubblica ». За прогнозами, з 8 грудня вже прибуде холодніше повітря, але великих снігопадів чекати годі.
XS
SM
MD
LG