Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 5 грудня.


Віктор Недоступ Київ, 5 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – 5 грудня почалось полювання на відьом, у Сполучених Штатах відмінили сухий закон, у Москві висадили в повітря храм Христа Спасителя, а в Берліні заарештували Еріха Хонекера.

5 грудня 1484 року Римський Папа Іннокентій VIII видав буллу, в якій надав інквізиторам найширші повноваження в полювання на відьом. У буллі він стверджував: “Особи обох статей впали в тільний гріх з демонами, і своїм чаклуванням та іншими порочними та злочинними діями наводять причину на чоловіків, жінок, домашню худобу, а також на виноградники, сади, ниви, луки та пасовиська”. Інквізиція сприймає буллу як команду фас і тортурами добивається зізнання від підозрюваних, а “винних” спалює на вогнищах.

1680 – Курка в Римі знесла яйце. На ньому – пляма у формі великої комети, яка через кілька днів з”являється на небі.

1803 – на Соловках помирає останній кошовий отаман Січі Запорозької Петро Калнишевський.

1812 – Наполеон кидає своє військо в Росії напризволяще і втікає до Парижа.

1931 – у Москві борються з релігією. У повітря висаджують храм Христа Спасителя. На його місці зараз плавальний басейн. Характерно, що в Києві приблизно в цей період також руйнують храм, і також – Христа Спасителя, і також на його місці виникає плавальний басейн – “Динамо”.

1933 – у Сполучених Штатах відміняють сухий закон. Штат Юта стає останнім, що ратифікує відміну.

1945 – шість літаків військово-морських сил США без сліду зникають у районі Бермудського трикутника.

1948 – біля берегів Шанхаю китайський пароплав “Кіянга”, натрапляє на стару японську міну. Страшний вибух, пароплав іде на дно, гинуть всі пасажири – 2750 людей.

1977 – диктатор Центрально-Африканської республіки, канібал Жан Бокасса проголошує себе імператором. На церемонію він одягає пару найдорожчого взуття у світі – воно коштує 85 тисяч доларів.

А у 1989-му Еріха Хонекера, нещодавнього лідера НДР, якої вже не стало, взяли під домашній арешт.

Ну і, щоб не склалося враження, що історія сьогоднішнього дня – суцільне бузувірство та катастрофи, привітаймо українське видання “Молодь України”. 81 рік тому вийшов перший номер газети “Комсомолець України”– такою була перша назва. Солідний вік для молодіжного видання.
XS
SM
MD
LG