Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: народжені для жебрацтва.


Віола Бурда Київ, 5 грудня 2006 року. Люди, пов’язані з кіно, знають - найпростіший спосіб вибити у глядача сльозу - це показати нещасну дитину. Цим кіношним принципом на повну потужність користуються жебраки. Вони сидять в переходах метро. Вони просять на хлібчик, операцію для дитини - на що вистачить фантазії. І найсильнішим аргументом є дитина, яка спить на руках. Півторамісячна, трирічна, замотана у ковдру. Аби допомогти цим дітям, учасники інтернет-форуму “Лікар-інфо” днями започаткували проект - "Дитина, яка спить на руках жебрака". Чому діти жебраків весь час сплять, чи потрібна їм допомога, та яка саме?

Українці - не перші, хто почав боротьбу проти використання дітей жебраками. Приклад рік тому подали прості московські громадяни - у Росії жебрацтво з дітьми теж набуло розмаху. Ці діти сплять тому, що їх напоюють горілкою, або снодійним, і фактично немовлята опиняються у рабстві. Що робитимуть в рамках проекту київські добровольці розповідає Еліна Скляренко

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Розрахунок жебраків із дітьми влучає у ціль, власне, навіть не у ціль - а у серця. Громадян, які ідучи повз не мають часу замислитись - що це за дитина? Чому вона спить? Чи допоможе копійчина саме цьому немовляті? Люди як правило такі питання собі не ставлять - і милостиню дають. Докази - у відповідях опитаних нами перехожих.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Останніх півроку на вулицях Львова біля церков не побачиш жебраків з маленькими дітьми - каже місцева кореспондентка Радіо Свобода Галина Терещук. Хоча ще рік тому - це було масовим явищем. Як вдалося його подолати - розповідає наша кореспондентка.

У Сполучених Штатах Америки дитяче жебрацтво майже не трапляється - переконує кореспондент Радіо Свобода Юрій Дулерайн. Він, за кілька десятиліть перебування у США, лише один раз бачив маленьку дівчинку, що просила милостиню. Та й взагалі - жебракують там здебільшого не через відсутність.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Українські діти не захищені законом. Є конвенція з прав дитини, але системи, яка би втілювала її в життя - немає - каже Лікар-педіатр за фахом і народний депутат Лілія Григорович. Хто має опікуватися дітьми, які сплять на руках у жебраків? Хто має з’ясовувати - чи дійсно немовляті потрібна операція і мама просить на неї, чи просто малюк допомагає заробляти гроші чужій тьоті?

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG