Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Ати-бати, йшли солдати.


Микита Мойсеєв Київ, 6 грудня 2006 року. 6-го грудня – День Збройних Сил України, їхня 15-та річниця. Українська армія - одна з двохсот у світі. Загалом у Збройних Силах на планеті Земля служать 25 мільйонів людей - близько піввідсотка світового населення. Чисельність же вітчизняних Збройних Сил щороку скорочується. Наразі їхня чисельність – 220 тисяч осіб, з них 165 тисяч - військовослужбовці. Які у них є зараз пільги і як держава заохочує молодих людей поповнювати лави війська? Як дбають про вояків за кордоном?

Сьогодення військового в Україні - не свято, вважає полковник Олександр Вдовін, який прослужив у Збройних Силах понад тридцять років. Мізерні зарплати сучасних офіцерів, кепське матеріальне забезпечення армії...

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Найпотужніша військова держава, США, витратила торік на оборону понад 470 мільярдів доларів. Для порівняння – Росія має у 30 разів менший військовий річний бюджет. Україна – у сотні разів менший. А особливістю американського призову є те, що він не обов’язковий. Однак охочих одягти військову форму вистачає. Завдяки чому?Розповідає американський кореспондент Радіо Свобода Юрій Дулерайн.

На відміну від США, в Ізраїлі кожен громадянин старше 18-ти зобов’язаний відслужити в армії. Причому військову форму доводиться носити не півтора чи два, а три роки. І ніяких відстрочок, ніяких інших хитрощів, щоб “відкосити”. Гідний за станом здоров’я – будь ласкавий, ставай до лав Збройних Сил. До речі, це стосується не тільки юнаків, а й дівчат. Їхня служба, щоправда, триває на рік коротше. Незважаючи на те, що Ізраїлю постійно доводиться брати участь у бойових діях, дезертирство тут не в моді. Чим приваблює ізраїльтян армія – інформує кореспондент Радіо Свобода у цій країні Вольф Москович.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

За даними експерта Сергія Згурця, кожен п’ятий український військовий або змушений знімати квартиру, або стоїть у черзі на житло. Одним із тих офіцерів, хто дочекався своєї черги, є Олександр Розстригін. Він сімнадцять років чекав ключів від власної домівки. І нарешті днями отримав їх у Києві. Разом з Олександром Розстригіним свої квартири у цьому ж будинку одержали ще десятки військових. Кореспондентка Радіо Свобода Леся Штогрин побувала на місці події.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Цьогорічний оборонний бюджет України - близько восьми мільярдів гривень. На наступний рік відомство просило більше одинадцяти,щоб купити нове озброєння та підвищити зарплати. Депутати такі бажання не врахували – 6-го грудня бюджет затвердили, військові отримають таку саму суму, констатує Сергій Згурець.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG