Доступність посилання

ТОП новини

Базова російсько-українська угода щодо Чорноморського флоту залишається непорушною, наголошує міністр оборони Росії


Про це Сергій Іванов заявив, відповідаючи на питання журналістів у Києві.

Про це Сергій Іванов заявив, відповідаючи на питання журналістів у Києві: «Ніхто не ставить під сумнів і не намагається ревізувати цю базову угоду. Звісно, життя не стоїть на місці, з’являються нові проблеми, нові питання. Ми б хотіли, щоб була повна ясність, і не лише з юридичними та фінансовими аспектами, але і з питаннями життя та діяльності флоту, його готовності виконувати завдання за призначенням».

За українсько-російською угодою, Чорноморський флот Російської Федерації базуватиметься у Криму до 2017 року.

Україна пропонувала збільшити плату за оренду української території, на якій базується російський флот, у відповідь на підвищення ціни за російський газ для України. Росія стверджує, що розмір плати зафіксований у цій угоді як незмінний аж до кінця її чинності.

У вересні Севастопольський апеляційний суд вирішив, що Чорноморський флот Росії має повернути Україні маяки в Криму. Росія ж вважає, що цей суд не має компетенції вирішувати такі питання, і посилається на українсько-російську угоду від 1997 року. Натомість українські дипломати кажуть, що маяки не були частиною цієї домовленості. Офіційний Київ раніше заявляв, що така позиція Росії може загрожувати безпеці судноплавства у Чорному морі.
XS
SM
MD
LG