Доступність посилання

ТОП новини

Огляд преси – 15-та річниця розпаду СРСР, "тарифні пристрасті" під столичною мерію та подальша доля мистецького "Арсеналу" – ці теми перебувають у центрі уваги сьогоднішньої преси.


Ірина Біла Київ, 8 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – П''ятнадцять років тому у Біловезькій Пущі закінчилася епоха Радянського Союзу. Тоді, як нагадує газета “Голос України”, підписанти промов не виголошували. Розробники були за спинами керівників. До кадру фотожурналістів потрапили тільки троє: Леонід Кравчук, Борис Єльцин і Станіслав Шушкевич. Можливо, й досі не всі знають, що під історичними Біловезькими угодами стоять не три підписи, а шість. Від Росії їх підписав тодішній глава уряду Геннадій Бурбуліс, від України та Білорусії – його колеги Вітольд Фокін та В''ячеслав Кебич.

У цьому ж числі парламентська газета розповідає, що в місцях скупчення хімбоєприпасів на дні севастопольських бухт і в прибережних водах дози миш''яку перевищені в сто разів, а у морепродуктах – на 20-30%. Навколо місць поховання практично немає ні рослинності, ні живих морських організмів. Подробиці – в газеті “Голос України”. “Нюхав чи таблетки пив?” – у статті під таким заголовком газета “Україна молода” розповідає про баталії навколо підняття тарифів у столиці, які дійшли до публічних звинувачень у наркозалежності мера Леоніда Черновецького. Як наголосив журналістам депутат міськради Володимир Бондаренко, “для Черновецького це підняття тарифів є життєво необхідне. Бо в іншому випадку є загроза, що від нього відійде 12 депутатів Київради, котрі пов''язані з Андрієм Івановим, що має відношення до офшорної кіпрської компанії, яка забирає 39% прибутків “Київенерго”. Ініційоване Президентом України Віктором Ющенком будівництво мистецького комплексу „Арсенал” щось не надто швидко просувається, наголошує в цьому ж числі “Україна молода”. Суть проблеми втілення цього найбільшого культурного проекту в новітній історії України в тому, пояснюють журналісти, що його концепція має розроблятися у фаховому середовищі, а не за допомогою будівельників та чиновників. Газета “Сегодня” повідомляє, що в Нью-Йорку відкрився приватний музей місцевої мафії під назвою “Зроблено в Америці”. Його власник – Артур Наш, чий прадід був вихідцем з Росії. У колекції півтори тисячі експонатів, які оцінюються в 1,5 млн. гривень. До речі, за даними поліції США, сьогодні в Нью-Йорку лише 5% вбивств припадають на мафію, а більша половина – на чвари на побутовому рівні та через наркотики. Зменшенню криміналітету сприяє і те, що США присвоює всім, хто перетинає кордони країни, індекс благонадійності і непричетності до терористичних та злочинних угруповань. Про те, на підставі якої інформації робиться цей висновок і чи не є це втручанням в особисте життя громадян, надто ж – іноземних, розповідає видання “Сей час”.
XS
SM
MD
LG