
«Одна із конституційних функцій прокуратури – реабілітація жертв політичних репресій. Тому ми вважаємо, що це наш обов’язок – створити невеликий стенд у музеї, на якому розказати про тих людей, які були необгрунтовано засуджені і багато з них – розстріляні», — сказав кримський прокурор Віктор Шемчук.
15 тисяч жертв радянського судового свавілля в Криму
Після ухвалення у квітні 1991 року закону “Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні” працівники прокуратури автономії вивчили 11 тисяч кримінальних справ 30—40-х років, за якими понад 15 тисяч осіб були засуджені до розстрілу або тривалого ув’язнення за “антирадянську діяльність”.
Як вершилося тоді правосуддя, свідчать документи з експозиції. Обвинувачення у тяжких злочинах нерідко не потребувало доказів чи показань свідків — красномовно і переконливіше за все свідчили на користь

8 тисяч мешканців Криму визнані невинними у скоєнні злочинів занадто пізно – незаконні вироки щодо них були виконані, в тому чисті і стосовно одного з колишніх прокурорів тодішньої Кримської АРСР. «Нова експозиція музею прокуратури Криму нагадує всім – історію слід пам’ятати, щоб жорстокі помилки минулого не повторилися у майбутньому», — заявив прокурор Криму Віктор Шемчук.