Доступність посилання

ТОП новини

Україна потерпає від поширення ВІЛ/СНІДу, корупції у системі правосуддя і ксенофобії, вважає комісар Ради Європи


Про ці три проблеми заявив на прес-конференції у Києві комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг. Він повідомив, що незабаром будуть підготовлені рекомендації для України з урахуванням досвіду інших країн.

Томас Хаммарберг
Про ці три проблеми України заявив у неділю на прес-конференції у Києві комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг.

Підбиваючи підсумки свого візиту в Україну, комісар повідомив, що його результати будуть подані у звіті Комітету з прав людини Ради Європи у квітні 2007 року. Як зауважив Томас Хаммарберг, до цього документу також увійдуть рекомендації, які комітет розробить для України з урахуванням досвіду інших країн. Звіт буде подано Кабінету міністрів Ради Європи.

Відвідавши Київ, Львів та Одесу з метою ознайомлення з ситуацією у сфері дотримання прав людини, комісар Ради Європи дійшов висновку, що найбільшою проблемою для України є захист прав ВІЛ-інфікованих. За його словами, статистичні дані про поширення ВІЛ/СНІДу викликають занепокоєння у Ради Європи.

Ще однією проблемою Томас Хаммарберг назвав корумпованість системи правосуддя і обмеження прав ув''язнених в Україні: «Існують дуже великі проблеми з функціями і роллю прокуратури України, оскільки вони здійснюють як слідство, так і функції нагляду». «Мандат, на основі якого діє прокуратура України, набагато ширший, ніж у багатьох країнах, а то й в усіх країнах Європи... З цією проблемою треба розбиратися радикальними методами».

Також Томас Хаммарберг заявив про наявність жорстокого поводження і тортур стосовно ув''язнених в Україні.

Третьою проблемою комісар Ради Європи назвав прояви ксенофобії. За його словами, в Україні почастішали випадки злочинів і ксенофобських висловлювань, і також знизилась терпимість до мігрантів.
XS
SM
MD
LG