Доступність посилання

ТОП новини

У Запорожжі до Нового року всі ялинки в громадських місцях пофарбують білою рідиною з неприємним запахом.


Дімітрій Клименко Запоріжжя, 18 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) — За прогнозами синоптиків, у Запоріжжі, як і по всій Україні, цієї зими не варто очікувати великого снігу та морозів. Проте на запорізьких вулицях уже повно білих, ніби вкритих інієм, ялинок. Такий дизайн їм надають працівники комунального підприємства «Зеленбуд», обприскуючи ялинки липкою рідиною із досить неприємним запахом. Це ноу-хау запорізької влади.


Так вона сподівається вберегти хвойні красуні на час новорічно-різдвяних свят від рук браконьєрів, які щороку нищать сотні вічнозелених дерев. Розчин, яким обробляють хвойні красуні, абсолютно безпечний для дерев, окрім цього рідина сприяє росту ялинок. Розчин, правда, не досконалий, зізнаються у міській владі.

Перший заступник міського голови Запоріжжя Володимир Грищенко: «Ми знайшли спеціальний розчин, потім будемо його вдосконалювати. Весною хвойні дерева стоять як наречені, але на Новий рік, вони мають жахливий вигляд. Змити розчин з ялинок майже неможливо, а під впливом атмосферних опадів все сходить».

Браконьєрство зменшилося завдяки ноу-хау

За два тижні до Нового року спроби вирубати ялинки були. Але масштаб хвойного браконьєрства в Запоріжжі цього року набагато менший, повідомили Радіо Свобода запорізькі правоохоронці, котрі переконані, що спрацювало ноу-хау.

Після обробки хвойних дерев охочих отримати безкоштовну ялинку до свят суттєво поменшало.

Мешканці Запоріжжя задоволені

До такого ноу-хау запоріжці поставились із неабиякою цікавістю, а результат, говорять городяни, можна побачити вже зараз на власні очі.

Лілія Асатіані: «Ви знаєте, минулого року якісь злодії зрубали багато ялинок, сподіваюсь, що тепер це пофарбування зупинить браконьєрство».

Олександр Хаєдський: «Хороша ідея, хочу вірити, що це дасть результат позитивний».

Людмила Піскунова: « Приємно порадували очі біло-зелені ялинки, проект радує око. І всі ялинки на місці! Я вважаю, що це хороший проект, який збереже нашу зелень».

У мерії переконані: у майбутньому запорізький досвід переберуть і інші міста України, там теж почнуть оббілювати передноворічні ялинки.
XS
SM
MD
LG