Доступність посилання

ТОП новини

Секретаріат Президента закликає главу держави знову ветувати Держбюджет-2007


Верховна Рада ухвалила сьогодні доопрацьований закон “Про Державний бюджет-2007”. На відміну від попереднього головного кошторису держави у доопрацьованому обмежили розмір максимальної пенсії для народних депутатів. Однак більшість пропозицій президента, які стосуються соціальних видатків так і не врахували.


Про це заявив сьогодні перший заступник керівника президентського Секретаріату Арсеній Яценюк: “Президентом зроблено все. По-перше, запропоновано джерела доходів для підняття пенсій. По-друге, запропоновано джерела доходів для підняття заробітної плати освітянам, закладам охорони здоров’я та іншим бюджетникам. Якщо бюджет сягає сьогодні більше 160 мільярдів, а ми не можемо знайти 800 мільйонів, шляхом перерозподілу даних видатків з інших, абсолютно соціально не адаптованих програм, то виникає питання, навіщо працює країна, навіщо працює економіка. Пропозиції Президента, які були спрямовані на вирівняння найменш соціально незахищених верств населення і на допомогу їм не враховані. Такий бюджет не можна підписувати”. Антикризова коаліція і уряд звинуватили сьогодні Секретаріат Президента у зриві бюджетного процесу.

Перший віце-прем’єр-міністр Микола Азаров заявив: “Те, що зараз відбувається – це приклад профанації та безвідповідальності, коли хлопці вирішили погратися, у війну погратися з власною країною, з Кабінетом Міністрів. Нічого з цього не вийде, однозначно”.

Водночас БЮТ закликав Президента й надалі не ветувати Держбюджет, однак і не підписувати його.

Юлія Тимошенко: “Антикризова коаліція сьогодні провокує Президента, щоб він накладав вето. Тому що відповідати за антисоціальний бюджет, відповідати за той рівень життя, який матимуть люди після ухвалення цього бюджету антикризова коаліція не хоче. Тому потрібно мати на кого звернути соціальну кризу, яку вони розвернули у суспільстві. Якщо Президент накладе вето, всі шишки поваляться безумовно на Президента. Тут сумнівів немає”.

Верховна Рада ухвалила сьогодні доопрацьований закон “Про Державний бюджет-2007”.

За це рішення проголосували 245 народних депутатів.

На відміну від попереднього головного кошторису держави у доопрацьованому обмежили розмір максимальної пенсії для народних депутатів. Пенсія депутатів не може бути більшою 10 тисяч гривень.

У Дербюджеті-2007 також передбачили, що додаткові надходження від приватизації спрямовуватимуть на соціальні виплати. Однак більшість пропозицій президента, які стосуються соціальних видатків так і не врахували.

Президент України ветував Держбюджет на наступний рік минулого понеділка.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG