Доступність посилання

ТОП новини

Уряд розслідуватиме відсутність на своєму засіданні Володимира Огризка від МЗС


Бориса Тарасюка у середу знову не пустили на засідання Кабміну. Депутати від Партії регіонів заблокували усі входи та виходи зали, де воно відбувалося. Борис Тарасюк заявив, що має намір знову звернутися до Генеральної прокуратури у зв''язку з діями депутатів Партії регіонів у Кабміні.


Про проведення службового розслідування повідомив міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов: “Ми, як і раніше, чекали і чекаємо на засіданнях Кабінету Міністрів першого заступника міністра закордонних справ пана Огризка. І у зв‘язку з тим, що сьогодні він був вдруге відсутній, а розглядалося питання директив для української делегації на зустрічі з російською делегацією, під час візиту президента Путіна, то Головдержслужба отримала доручення провести службове розслідування з приводу його відсутності”.

На початку місяця Верховна Рада відправила у відставку міністра закордонних справ Бориса Тарасюка. На думку представників антикризової коаліції, нині його обов’язки має виконувати перший заступник Володимир Огризко.

Тим часом прем’єр Віктор Янукович зазначив, що уряд проситиме парламент і Президента призначити тимчасового виконувача обов’язків глави МЗС: “Що стосується сьогоднішнього інциденту, ми його розглянули сьогодні на уряді і вирішили звернутися до Верховної Ради, до Президента призначити тимчасового виконувача обов’язків міністра закордонних справ. За положенням про Міністерство закордонних справ, тимчасовим виконувачем обов’язків має бути заступник міністра. Краще було б, щоб Президент визначився, хто це буде. Якщо Президент не визначиться, тоді це рішення ухвалюватиме Верховна Рада”.

Антикризова коаліція і надалі критикує ухвалу Шевченківського суду Києва щодо призупинення парламентської постанови, якою Бориса Тарасюка звільнили з посади міністра.

Перший віце-спікер Верховної Ради Адам Мартинюк зазначає: “Я твердо переконаний, що суд не мав права ухвалювати подібного рішення. Логіки немає, бо Верховна Рада за поданням Президента призначає, і за поданням Президента звільняє голову СБУ, про міністра оборони, і про міністра закордонних справ йдеться лише, що Верховна Рада за його поданням призначає їх”.

Бориса Тарасюка у середу знову не пустили на засідання Кабміну.

Ще задовго до засідання депутати від Партії регіонів заблокували усі входи та виходи зали, де воно відбувалося. Біля дверей кімнати у той час, коли Борис Тарасюк намагався зайти, відбулося кілька сутичок між депутати із Партії регіонів і депутатами, які прийшли підтримати Бориса Тарасюка.

Ось що сказав звільнений парламентом з посади міністра закордонних справ Борис Тарасюк: “Це є свідченням беззаконня, і це беззаконня творять депутати з однієї партійної фракції – Партії регіонів. Вони порушують закон, Конституцію. На підтвердження цього вони говорять про постанову Верховної Ради. Я показую вам ухвалу Шевченківського районного суду від 10 грудня, якою суд призупинив дію постанови Верховної Ради від 1.12 про звільнення Тарасюка Бориса Івановича”.

Борис Тарасюк заявив, що має намір знову звернутися до Генеральної прокуратури у зв''язку з діями депутатів Партії регіонів у Кабміні.

Представник фракції “Нашої України” Микола Катеринчук звинувачує “регіоналів” в хуліганстві: “У діях депутатів Партії регіонів проглядаються хуліганські дії. Вони завдали фізичної шкоди Борису Тарасюку. Принаймні ми захищали Тарасюка від того побиття, яке там відбувалося”.
XS
SM
MD
LG