
Водночас експерти говорять про комплекс проблем, які рік у рік залишаються в галузі і які навряд чи швидко дозволять її реформувати. Ільдар Газізулін, представник Міжнародного центру перспективних досліджень, сказав, зокрема, в інтерв´ю Радіо Свобода: "Кожний новий уряд виступає з певною програмою реформ у галузі, але потім ця програма або не виконується, або суттєво змінюється. У мене є також певні занепокоєння, що наміри уряду щодо змін у вугільній промисловості можуть не зреалізуватися з певних чи то об’єктивних, чи то суб´єктивних причин”.
Експерт також зазначає, що держава виділяє кілька мільярдів гривень щороку на дотацію вугільної промисловості. Крім того, вугілля в Україні досить дороге порівняно з іншими вуглевидобувними країнами. А його якість, точніше енергетичність є низькою. Зате високий вміст попелу та інших домішок. А тому не задовольняє енергетиків. Відтак, на думку експерта, потрібно добре порахувати, чи вигідно українським підприємствам переходити на вугілля. Є, за словами Ільдара Газізуліна, і ще один важливий момент: "Швидко здійснити перехід в економіці від одного виду пального на інший неможливо. Для цього потрібні інвестиції в нове обладнання і в енергетиці, і в нших галузях промисловості, які використовують газ. Для цього потрібно принаймні 3-5 років і шалені кошти".
Тим часом представники туркменської опозиції на сьогоднішній прес-конференції у Києві заявили про зацікавленість у стабільності газових контрактів з Україною і про готовність до конструктивної співпраці у майбутньому. А експерти радять урядові більше працювати над зменшенням енергоємності української економіки та над більш активним використанням альтернативних джерел енергії.