Доступність посилання

ТОП новини

Команда Ющенка підбиватиме підсумки.


Тетяна Ярмощук Київ, 28 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні президентські структури – його Секретаріат та Рада національної безпеки та оборони підбиватимуть підсумки року. Про які досягнення можуть повідомити сьогодні люди Президента і які уроки вони винесли з цього гранично важкого для них року?


Політична реформа відібрала у Президента величезну частину його повноважень. До того ж, норми зміненої Конституції виписані нечітко, часом відверто суперечать одна одній. Це джерело виснажливого президентсько-урядового протистояння і, водночас, добрий урок для президентської команди. Принаймні так вважає представник глави держави у парламенті Роман Зварич: “Ми повинні зробити для себе урок, що ухвалювати певні основні закони, тим більше – внесення змін до Конституції – так похапцем і на коліні не слід. У зв’язку з цим повинні зробити для себе такий наполегливий висновок, щоб удосконалити наш Основний Закон. Бо у протилежному випадку ці непорозуміння, ці конфлікти будуть постійно виникати”.

Суперечок чимало

Суперечки виникають на кожному кроці. Чи можуть місцеві ради звільняти з посад голів обласних адміністрацій? Хто має призначати та звільняти міністрів закордонних справ та оборони? До чиєї компетенції належать питання зовнішньої політики? Ці питання має роз’яснити Конституційний Суд. Боротьба за вплив триває.

І все ж чого досягнула Україна?

Що ж до позитивів цього року. Очевидно, серед досягнень Президента його команда назве чесні вибори до Верховної Ради, свободу слова, зростання, хай і не приголомшливе, ВВП. А окрім цього, як наголошує Віктор Ющенко: «Україні було надано статус країни з ринковою економікою. Були скасовані торговельні санкції стосовно товарів, які походять з України. Скасовано поправку Джексона-Веніка».

Люди Президента певно згадають і про незмінність курсу України на євроатлантичну інтеграцію. І, можливо, про тих, хто цьому курсові заважає. Можливо, що сьогодні українці почують і самокритику президентської команди?
XS
SM
MD
LG