Доступність посилання

ТОП новини

Куди варто вкладати гроші наступного року?


Сергій Собуцький Київ, 28 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Експерти стверджують: загальнодоступних та надійних варіантів інвестування у більшості українців небагато. Найпоширеніші з них – банківські депозити та дорогоцінні метали. Втім, на їхню думку, і тут варто бути обережними.


Останнім часом відсотки за вкладами в гривнях, пропоновані українськими банками, ледве перекривають темпи зростання інфляції. Проте, як зазначають експерти фінансових ринків, гідної альтернативи таким інвестиціям поки що немає. Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Борис Бордюг сказав в інтерв´ю Радіо Свобода: «Навіть якщо відбудеться деяка помірна девальвація національної грошової одиниці щодо долара, зокрема, то вищі ставки на гривневі кошти, які складають приблизно до 15 відсотків у нормальному надійному банку, є значно вищими, ніж ставки в доларах, і таким чином захищають гривню від девальвації».

Істотних змін не варто очікувати і наступного року

На думку учасників ринку, коливання дохідності депозитів можливі хіба що в межах 1-2%. Як і раніше, динаміка відсоткових ставок за депозитними вкладами фізичних осіб залежатиме від потреби банків у грошах населення.

Фахівці закликають потенційних клієнтів банків бути уважними при укладенні депозитних угод, оскільки деякі банки практикують зниження ставок, пояснюючи свої дії «зміною кон’юнктури ринку». Підписуючи угоду, громадяни мають чітко знати, за яких умов можливий перегляд відсоткової ставки.

Про ще один підводний камінь

Він може зустрітися вкладникам у вигляді раптової зміни власника банку, а отже і його депозитної політики. Це може статися після масового доступу на український фінансовий ринок іноземних банків. Таку можливість вони матимуть після вступу України до СОТ, відповідно до нещодавно ухваленого парламентом Закону «Про банки і банківську діяльність».

На думку голови правління Асоціації українських банків Олександра Сугоняки, в державі не створені рівні конкурентні можливості на ринку банківських послуг: «Будь-якої країни, будь-який банк може відкривати філії після вступу України в СОТ. Вони будуть тут діяти, керуючись своїм законом. У цьому законі не визначено, як будуть регулюватися ці філії, не визначена також ситуація, як вони будуть оподатковуватись».

Наступного року аналітики прогнозують зростання зацікавленості у вкладах у золото

За їхніми оцінками, банківське золото зросте в ціні на 20%. Тому інвестор, поклавши кошти на «золотий депозит», отримає, крім відсотків, ще й прибуток від подорожчання самого активу.

Найризикованішими для гаманців вкладників експерти вважають операції з нерухомістю. Вони не виключають активізації на цьому ринку сумнозвісних фінансових пірамід.
XS
SM
MD
LG