Доступність посилання

ТОП новини

Найпопулярнішій новорічній пісеньці світу "Jingle bells" ("Дзвінким дзвіночкам") – 150 років.


Оксана Пеленська Прага, 29 грудня 2006 р. (RadioSvoboda.ua) – "Дзвінкі дзвіночки" – "Jingle bells". Ця пісенька належить до найпопулярніших новорічних мелодій у світі. Важко сказати, у скількох країнах вона нині лунає, скільки інтерпретацій і перекладів пережила, скільки співаків її виконали і ще заспівають. Та мало хто знає, що автора пісеньки надихнула на творчість не новорічна атмосфера, а змагання на санях.

Дитячий хор співає новорічні пісні.
Відомий усім шляґер з"явився 150 років тому в містечку Медфорд на півночі Америки. Там жив такий звичайнісінький собі чоловік, якого звали Джеймс Пієрпонт. У містечку про нього переважно говорили як про недотепу, жартівника і не дуже роботящу людину.

Однак одну велику пристрасть Джеймс Пієрпонт все ж мав. Він дуже любив музику, нею марив і сам не раз охоче складав пісеньки. Зі свого затишного будиночка під горою він часто взимку спостерігав сани на перегонах. На санях дзеленчали дзвіночки, вони видавали однаковий звук, простеньку мелодію, що повторювалась знову і знову. Ця мелодія запам’яталась. Нпівуючи її, Джеймс Пієрпонт зайшов одного разу до пані Вотермейн – єдиної в містечку особи, яка мала піаніно. Там вперше, взимку 1857 року, Джеймс Пієрпонт награв мелодію "Дзвіночків" на піаніно. Вона сподобалась пані Вотермейн. "Ця пісенька матиме успіх", — сазала пані Вотермейн. І не помилилась. Вже 150 років "Jingle bells" ("Дзвінкі дзвіночки") тішать нас на новорічні й різдвяні свята.

Мелодія на всі часи

"Дзвіночки" швидко облетіли світ, вони лунають у концертних залах і на вулицях, як мелодія мобільних телефонів і в сольних виступах співаків. "Дзвіночки" звучали у виконанні оркестра Ґвена Міллера, Барбари Стрейзенд, Бінґа Кросбі і багатьох інших. Проста мелодія "Джінґл Белз" не набридає, вона легко запам’ятовується. І хоча ім’я автора, Джеймса Пієрпонта, мало хто знає, його "Дзвінкі дзвіночки", перемагаючи плин часу, і нині лунають на радість людям.
XS
SM
MD
LG