Доступність посилання

ТОП новини

Музичні події року.


Леся Олійник Київ, 29 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Про основні музичні події року.

Рік, що минає, став для України роком єдності з усім музичним світом. Адже 2006-ий проходив під знаком ювілеїв двох планетарних геніїв – Вольфганга Амадея Моцарта і Дмитра Шостаковича. Тому творчість саме цих композиторів, як і в усьому світі, була головною у музичному житті України. Із відповідей відвідувачів концертних залів кореспонденту Радіо Свобода можна зробити висновок: найбільше вразили грандіозні цикли концертів, в яких прозвучали всі симфонії Моцарта і Шостаковича.

До того ж Київ повернув на українську сцену такі знакові твори Шостаковича, як „Бабин яр” і „Страта Степана Разіна”. Прем’єрою в Україні стало виконання Тарасом Штондою унікальної міні-опери Шостаковича на текст із сатиричного журналу „Крокодил”. Ось як визначив цю подію року один із постійних слухачів Національної філармонії: „Це твори на вірші з „Крокодила”. Надзвичайно сучасні, надзвичайно актуальні. Геній в абсолютно новій огранці”.

Після 30-річної перерви до Києва приїхала вдова композитора Ірина Шостакович. Вона зізналась, що приємно вражена увагою до творчості Шостаковича в Україні, хоча сам композитор був людиною надзвичайно скромною: „Дмитро Дмитрович ніколи не вважав себе генієм. Він був переконаний, що є просто одним з усіх, такий самий, як і всі. І писав про те, що відчували всі. Можливо, саме в цьому криється такий інтерес і ставлення до його музики.”

Звичайно, окремою сторінкою є музичні фестивалі і виконавські конкурси. Цього року до традиційних додався ще один – Перший міжнародний конкурс диригентів імені Стефана Турчака, який відкрив нові імена, нові таланти. Що стосується музичних прем’єр українських композиторів, їх у цьому році теж було чимало. Опера „Мойсей” Мирослава Скорика, балет „Даніела” Михайла Чембержі, камерна опера „Палата №6” Володимира Зубицького, симфонія „Звершилося” Алемдара Караманова, Міжнародний фестиваль „Прем’єри сезону”.

На думку опитуваних, особливе враження із цьогорічних прем’єр залишив Концерт для скрипки з оркестром №2 Євгена Станковича. Його виконав молодий український скрипаль Дмитро Ткаченко, який нині працює в Лондоні. Ось що сказала про новий твір Станковича музикознавець Олена Зінькевич: „Це справжня симфонія. Чому я вважає це подією? З моєї точки зору, це дійсно шедевр Ця симфонія – це справжня емоція. Ця музика від серця, від душі ”.

Автор Концерту, Євген Станкович так сказав про свій новий твір: „Я радий, що прем’єра відбулася. Для мене це етапна робота. Якісь особисті причини, своє було в мене у житті. Це смерть моїх близьких і рідних. І це теж позначилося на цьому творі. Він зв’язаний з драматичними подіями в житті”.
XS
SM
MD
LG