Доступність посилання

ТОП новини

«Таємне» відео страти Саддама Хусейна.


Василь Зілгалов Прага, 2 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Примітивний за якістю відеозапис страти Саддама Хусейна (знімав хтось із присутніх 30 грудня у таємному місці Багдада) зроблений звичайним мобільним телефоном. У кадрах – образливі, брутальні вигуки, 5 катів-шиїтів у каптурах, котрі стратили іракського диктатора. Існують побоювання, що демонстрація цих кадрів сприятиме поглибленню протистояння в країні. Тим часом президент США Джордж Буш має оголосити свою нову стратегію в Іраку.


Оглядачі звертають увагу на те, що кадри страти диктатора на відео з мобільного телефону довші, аніж те, що офіційно показували на іракському державному телебаченні. На телеекранах все виглядало дуже оперативно і без жодного звуку.

На так званому «таємному» відео, яке сьогодні гуляє Інтернетом, все чути: і образи з боку команди катів, і спроби заяв Хусейна, і викрики шиїтів у масках і каптурах на славу шиїтського духовного лідера Муктади аль-Садра, а також його дядька Мухаммеда Бакр аль-Садра, якого стратили за часів правління Хусейна в 1980 році.

Чути голос Саддама, коли він каже до катів: «І це ви вважаєте хоробрістю?». І далі хтось із катів: «Іди до біса». А хтось із офіційних осіб просить: «Не робіть цього. Людину страчують. Прошу вас, я прошу вас –зупиніться...». І знову Саддам: «Немає іншого Бога, окрім Аллаха! А Магомет – пророк його».

І без «таємного» відео, в Іраку прокотилася хвиля протестів

Оглядачі запитують: «Наскільки це відео посприяло подальшому загостренню протистояння в Іраку, чого так побоюються у Вашингтоні?».

Офіційно, після вироку суду, Саддама стратили за злочини супроти іракського народу, за масове вбивство 148 шиїтів, курдів. Але навіть без «таємного» відео, в Іраку прокотилася хвиля протестів проти страти Хусейна. В понеділок сотні людей зібралися в Аль-Дуджайлі, щоб прославити ім''я Саддама як мученика. Ось слова людини в масці: «Ми висловлюємо співчуття ісламській нації і нації пророка Магомета у зв''язку зі смертю моджахеда Саддама Хусейна. Милосердя буде з ним. Ми також співчуваємо БААСистам, які втратили свого лідера Саддама. Бог всемогутній».

Сполучені Штати відкинули будь-яку свою участь у виборі часу страти, бо в арабському світі пролунали протести, що страта Саддама Хусейна під час хаджу до Мекки є великим гріхом у мусульманстві. Адміністрація Джорджа Буша, цитують джерела у Білому Домі, прагне до збільшення військової присутності в Іраку. І ще невідомо, яку стратегію схвалять щодо Іраку демократи, які здобули більшість у Конгресі.

Самі ж керівники іракського уряду оголосили, що розпочали розслідування з приводу появи «таємного» відео.
XS
SM
MD
LG