Доступність посилання

ТОП новини

Замок у Мальборку в Польщі, колишній столиці Ордену хрестоносців, запрошує туристів.


Варшава, 3 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Субсидії ЄС та уряду Норвегії допоможуть включити архітектурний комплекс у місті Мальборку, що на півночі Польщі, до європейських туристичних маршрутів. Мальборк був колишньою столицею середньовічної держави Ордену хрестоносців. За архітектурним стилем цей цегляний замок ХІІІ століття фахівці порівнюють із замками у Франції. Для туристів з Центральної і Східної Європи Мальборк та інші замки на півночі Польщі мають ще один плюс – до них ближче, ніж до Франції.


Найбільшу в Європі столицю держави Ордену хрестоносців було зведено в ХІІІ столітті поблизу гирла річки Вісла. На честь Діви Марії місто-замок назвали Маріенбург. У часи своєї найбільшої політично-військової величі Орден Хрестоносців боровся за політичні впливи з Литовсько-Руською державою та Польщею.

Сьогодні місцева влада Поморського воєводства вбачає в європейських субсидіях шанс повернути цій перлині європейської архітектури її колишнє значення.

Ремонт замку може обійтися в 5 мільйонів євро

Про те, що може запропонувати туристам колишня столиця хрестоносців, ми запитали представника воєводської ради в Гданську Ярослава Павловського.

Ярослав Павловський: «Мальборк та інші місцевості Північної Польщі входять до так званого «Шляху готичних замків». Хочемо популяризувати серед туристів цей унікальний маршрут. Подібні замки є тільки над річкою Лоара у Франції».

Замок Мальборк
За підрахунками фахівців, ремонт замку хрестоносців може обійтися в 5 мільйонів євро. Більше половини цієї суми музей у Мальборку отримає з субсидій Євросоюзу та від норвезького уряду. Це дозволить закінчити ремонт у найбільш занедбаній частині замку.

Про те, що буде зроблено, розповів директор Музею Беата Ставарська: «Це найбільша сума, яку за всю сучасну історію замку було призначено на ремонт. Роботи багато: від підвалів аж по дах у західному крилі замку. Закінчивши роботи, ми зможемо показати в повній красі палати Великих Майстрів Ордену Хрестоносців».

На туристів чекають не лише із Заходу, але й зі Сходу

За підрахунками місцевої мерії Мальборк відвідує щорічно півмільйона туристів. Місцевій владі хотілося б затримати їх тут надовше. Про те, які пропозиції чекають туристів у Мальборку, Радіо Свобода запитало в представниці мерії Магдалени Маршалковської.

Вигдяд із пташиного польоту
Магдалена Маршалковська: «Кожного року на третій тиждень липня організується пленерний захід під назвою «Облога Мальборка». На початку все відбувалося упродовж трьох днів. А зараз обсяг імпрези збільшився до тижня. Відбувається середньовічний ярмарок. Глядачі дивляться змагання фехтувальників, дуелі лицарів і конкурси вершників. Завершенням цього заходу є відтворення середньовічної битви. Окрім того, відбуваються також навчальні заняття, конкурси та ігри для дітей і молоді».

Пані Маршалковська тішиться, що, на думку фахівців, пленерний захід «Облога Мальборка» вважається найкращим у Польщі. Замок в Мальборку знають і цінують західноєвропейські туристи. Пані Маршалковська говорить, що в Мальборку тепер чекають гостей і зі Сходу.
XS
SM
MD
LG