
Прес-секретар Комісара ЄС з енергетики Ферран Тарраделлас-Еспуні зазначив: “Загальне враження таке, що ми доклали достатньо зусиль, щоб забезпечити взимку газові поставки, особливо беручи до уваги, що поки що ми маємо дуже м''яку зиму. Тож резерви газу є великими. Однак після кризи між Росією та Білоруссю цієї зими та кризи між Росією та Україною минулої зими всі країни Євросоюзу дійшли висновку, що членам ЄС необхідно тісно співпрацювати і виявляти солідарність при поставках енергоносіїв”.
ЄС уважно стежить вже за «нафтовим протистоянням» Мінська і Москви
Водночас прес-секретар зазначив, що Єврокомісія дуже уважно стежить за рішенням Мінська запровадити податок на транзит російської нафти білоруською територією: “Звичайно, це питання двосторонніх відносин між Росією і Білоруссю. Звісно, ми сподіваємось, що це не матиме жодних негативних наслідків для безпеки поставок нафти до Євросоюзу”.
Брюссель незабаром оголосить, як ЄС збирається розробляти енергетичну політику і гарантувати безпеку енергопоставок – 10 січня Єврокомісія планує ухвалити низку документів з енергетичних питань. У березні керівники держав і урядів ЄС обговорять на саміті ці пропозиції Європейської комісії.