Доступність посилання

ТОП новини

День в історії — 8 січня


Віктор Недоступ Київ, 8 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Цього дня запатентували перший прообраз обчислювальної машини, Вудро Вільсон запропонував створити Лігу Націй, у світі з’явилася держава, яка згодом стане Саудівською Аравією, а Бобі Фішер став чемпіоном США з шахів.

8 січня 1198 року у Римі на папський престол під іменем Іннокентій III вступив Лотаріо з графів Сеньї. При ньому папство досягло своєї найбільшої могутності — був установлений всепроникний контроль церкви над владою, а виконання рішень Іннокентія III контролював потужний адміністративний і фіскальний апарат. Жоден з пап не був таким щедрим на анафеми, завдяки яким він тримав у покорі європейських монархів і добився визнання васальної залежності від Риму Сицилії, Скандинавії, Португалії, Арагону, Англії, Сербії та Болгарії.

1642 — Перебуваючи під довічним домашнім арештом, у своєму домі в Арчетрі (Італія) на 78-му році життя помирає італійський фізик, математик і астроном Галілео Галілей.

1889 — Доктор Герман Голлеріт патентує винайдену ним табулятивну машину, яка дозволяє підраховувати статистичні дані шляхом зчитування інформації зі спеціальних перфорованих карт.

1918 — Виступаючи перед членами Конгресу, президент США Вудро Вільсон викладає мирну програму з 14 пунктів, що має сприяти якнайшвидшому закінченню 1-ї Світової війни і налагодженню стосунків між країнами у повоєнний період. Крім того, Вільсон пропонує створити Лігу Націй, метою якої було б мирне врегулювання міжнародних конфліктів.

1926 — Абд аль-Азіз ібн Абд ар-Рахман ібн Фейсал ібн Туркі ібн Абдалла ібн Мухаммад ас-Сауд, емір Неджду, після завоювання Хіджазу проголошує себе королем цього регіону Аравійського півострова, а згодом — і королем «Хіджазу, Неджду і приєднаних областей» (із 1932 року це — Саудівська Аравія).

1958 — 14-літній Боббі (Роберт) Фішер стає чемпіоном США з шахів серед дорослих.

1993 — Сімома кулями, випущеними сербським нападником, в Сараєво вбито прем’єр-міністра Боснії Хакію Турайліча — просто у французькому бронетранспортері миротворців ООН.

А у 1999-му два вищі чиновники Олімпійського комітету США зізнались, що давали хабарі діячам Міжнародного Олімпійського комітету для того, щоб ті ухвалили рішення на користь Солт-Лейк-Сіті, як столиці наступних зимових Олімпійських ігор.
XS
SM
MD
LG