Доступність посилання

ТОП новини

Фестиваль «Різдвяні піснеспіви» у Рівному.


Валентина Одарченко Рівне, 8 січня 2006р. (RadioSvoboda.Ua) – Фестиваль «Різдвяні піснеспіви» розпочався сьогодні одразу в трьох рівненських православних соборах. Мистецьке свято поєднало в собі давні релігійні, музичні та обрядові традиції.


Відлуння різдвяного тропара у виконанні архієрейського хору «Знамення» зранку скликало до соборів мирян. У ці дні в рівненських храмах як ніколи людно і набагато більше молоді, ніж завжди – і серед слухачів, і серед виконавців. Зі святами та початком фестивалю земляків привітав архієпископ Рівненський і Острозький Євсевій: «Колядки з давніх давен існують у нашому краї. Нині ж їх співають такі відомі навіть у Європі рівненські хори, як «Софія», «Покрова» та інші. У добрий час розпочати фестиваль та в ще кращий – його завершити! Христос народився!»

«Наша православна церква вчинила прогресивно»

Незвично чути у стінах, котрі щодня вбирають звуки молитви, народні колядки і навіть британські та американські різдвяні мелодії. Фестиваль у храмах надає святові ще більшої урочистості та ваги, переконана диригент зразкового дитячого хору «Аве Марія» другої Рівненської музичної школи Марія Гончарова: «Ми якось звикли, що в нашій церкві не дозволяють співати все підряд – і духовну, і народну музику. А колядки – вони ж різні. Та в даному випадку наша православна церква вчинила прогресивно. Храм має бути відкритий для всіх, і коли тут звучить дитячий голос, хоровий спів – це чудово. Ми виконуємо і класичні, і авторські, і народні колядки».

Як усе починалося

«Різдвяні піснеспіви» народилися у Рівному з ініціативи покійного архієпископа Даниїла, якого дуже шанують рівняни, однак традицію проведення фестивалю всіляко підтримує світська влада. Зауважує начальник обласного управління культури Петро Давидюк: «Цей фестиваль цікавий ще й тим, що рівняни мають можливість послухати колядки й щедрівки з далеких поліських районів Рівненщини і Волині. Тож у всіх трьох місцях його проведення храми переповнені».

Увечері колядники з соборів виходять на вулиці міста. Вони традиційно відвідують медичні заклади та веселять глядачів на центральному майдані міста.

Фестиваль триватиме упродовж трьох днів, а далі поступиться місцем ще одному традиційному мистецькому святу автентичної колядки та вертепів під назвою «Коляда».
XS
SM
MD
LG