
Зацікавленими могли бути українці або інші східні європейці
Пан Курляк сказав, що в приміщенні бібліотеки не було системи сиґналізації та охорони, та після цього випадку доведеться посилити заходи безпеки. Він також заперечив повідомлення на українському інтернет-сайті maidan.org.ua про те, що зловмисники, начебто, викрали й архів. Не взяли ні комп’ютерів, ні невеликої суми грошей із сейфу, хоча злодії й відкрили його. Курляк вважає, що твори мистецтва могли бути викрадені на чиєсь замовлення, а перелік картин вказує на те, що зацікавленими могли бути лише українці або інші східні європейці. Він розповів, як уперше прибув на місце злочину: «Дісталися до будинку через переднє вікно, зламали троє дверей усередині, щоб потрапити до самої бібліотеки. Крім того, ніякої іншої шкоди не заподіяли».
Торонто і Лондон: звичайний збіг?
Крім британської поліції, СУБ повідомив про злочин також Interpol. Поінформовані й торговці творами мистецтва. Організація також звернулася з проханням до лондонської поліції надати для перегляду плівки з камер спостереження, які можуть бути встановлені десь в околицях бібліотеки. Адже неподалік знаходиться посольство Чеської Республіки та інші важливі будівлі.
Оглядачі звертають увагу на те, що пограбування бібліотеки імені Шевченка сталося практично в ті самі дні, коли у канадському місті Торонто злодії викрали п’ятиметровий бронзовий пам’ятник Тарасові Шевченку, який безтурботно простояв там багато десятиріч. Тож виникають запитання щодо того, чи є ці карні акції проти українських установ Заходу звичайним збігом.