Доступність посилання

ТОП новини

Почався судовий процес над 6 особами, що намагалися здійснити терористичний напад на лондонський громадський транспорт.


Олекса Семенченко Слухати: Лондон, 11 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У четвер розпочався відбір присяжних для суду над шістьма обвинуваченими у справі про організацію невдалої спроби вибухів у лондонському громадському транспорті 21 липня 2005 року. Вони намагалися здійснити акти терору два тижні потому, як самогубці підірвали у британській столиці три потяги метро та автобус, внаслідок чого загинуло 52 пасажири, а ще сотні зазнали поранень.

Шестеро підсудних заперечують обвинувачення у змові з метою здійснення терористичних актів та вбивств. Вони мовчки сиділи на лаві підсудних і спостерігали, як до зали зайшли десятки людей, з яких буде відібрано дванадцятьох присяжних. Більшість підсудних мають східно-африканське походження.

Суддя Ейдріан Фулфорд сказав кандидатам у присяжні, що вони повинні бути готовими до тиску, пов’язаного з величезним зацікавленням у цій справі мас-медіа та громадськості. Тим не менше, вони будуть зобов’язані ухвалити об’єктивне рішення щодо того, чи мали намір підсудні вбити людей, незважаючи на те, чи може такий намір може бути виправданий якимись релігійними поглядами або ідеологією.

Також у кандидатів питають, чи були колись вони або їхні родичі жертвами терактів. Згідно з процесуальними нормами, у разі позитивної відповіді на це питання людина не може бути присяжним у цій справі, позаяк не можна ґарантувати неупередженості вердикту.

Потерпілі сподіваються на правосуддя

Жертва вибуху 7 липня 2005 року Моніка Пінья-Каррерас задоволена, що хтось понесе відповідальність за терористичні акти у суді, хоча винних у її стражданнях уже немає серед живих. Вона зазнала поранення 7 липня, згодом опинилася у безпосередній близькості до однієї з бомб, що не вибухнули 21 липня: «Я рада, що спроба вбити невинних людей у другому випадку провалилася. Адже життя тих, що постраждали 7 липня, змінилося назавжди. Сподіваюся, що підсудні дістануть по заслузі, а також, що вдасться створити безпечний світ та зупинити тих, що сіють насильство та вбивства».

Суддя сказав, що процес триватиме від трьох до чотирьох місяців.

Суд відбувається у добре укріпленому приміщенні під посиленою охороною, що прилягає до в’язниці суворого режиму Белмарш. Більшість підсудних антитерористична поліція заарештувала через кілька днів по спробі терактів. Одному вдалося виїхати до Італії, де його пізніше заарештувала римська поліція. Відтак його було видано британським властям. Присяжних буде остаточно відібрано у п’ятницю. Розгляд справи по суті почнеться у понеділок.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG