Доступність посилання

ТОП новини

День в історії — 12 січня


Віктор Недоступ Київ, 12 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Цього дня людство отримало перший рентгенівський знімок, холодна війна між Сходом та Заходом набула загрозливих форм, а в Європі підписали відозву проти клонування людини.

12 січня 1879 року наступ британських військ під командуванням генерал-лейтенанта Фредеріка Оґастуса Тесиджера на Зулуленд на півдні Африки став початком англо-зулуської війни. Війна тривала сім місяців і привела до анексії Зулуленда і приєднання його до британської колонії Наталь.

1896 — Доктор Генрі Луї Сміт із коледжу міста Девідсон (штат Північна Кароліна) отримує перший знімок у рентгенівських променях, спеціально призначений для вивчення нового методу діагностики. Девідсон вистрілив у руку трупа, провівши зйомку з експозицією в 15 хвилин, отримав фотографію, на котрій зафіксував місцезнаходження кулі.

1904 — На замерзлій поверхні озера Сент-Клер у штаті Вашингтон американець Барні Олдфілд встановлює новий рекорд швидкості для автомобіля. Рухаючись на спеціально переобладнаному «Форді», він розвиває швидкість у 148 км/год.

1954 — В умовах зростання напруженості в стосунках між Заходом і Сходом державний секретар США Джон Даллес висуває доктрину «масованої помсти». Доктрина передбачає можливість застосування ядерної зброї у відповідь на агресію чи загрозу агресії щодо держав НАТО. Враховуючи досить вагомий військовий потенціал СРСР, реалізація доктрини Даллеса могла привести до нової світової війни.

1987 — Компанія Hewlett-Packard анонсує вихід першого у світі калькулятора, здатного проводити складні алгебраїчні та інженерні розрахунки. Напередодні, у 1972 році, вона також першою у світі випустила і кишеньковий калькулятор.

1991 — Вичерпавши всі дипломатичні можливості, щоб змусити Ірак вивести війська з окупованого ним Кувейту, Конгрес США ухвалює резолюцію, що надає президентові Джорджу Бушеві (старшому) право розпочати проти Іраку військові дії.

1994 — В Україну для обговорення питань ліквідації українського ядерного арсеналу прибув президент США Білл Клинтон.

А у 1998-му в Парижі представники 19 європейських країн підписали відозву про заборону процесу клонування людини.
XS
SM
MD
LG