
«Йому дуже подобалось море...»
Краєзнавець Світлана Рудникова розповіла Радіо Свобода: «У 1950 – 60-ті роки у Генічеську частим гостем був визначний художник радянських часів Михайло Купріянов. Він сюди приїздив на відпочинок. Йому дуже подобалось море, сам Генічеськ. Приїздив він з дружиною і друзями. Михайло Купріянов залишив десятки робіт, на яких зображені генічеське море, генічеські баркаси, вітрила, сонце у різні години доби. Деякі з них є скарбом і гордістю Генічеського краєзнавчого музею. У Куприянівських пейзажах чітко переданий стан природи, особливості атмосфери у різні часи доби».
Малював «повітря, сонце та історію»
Пані Рудникова каже, що у збережених у музеї щоденниках Купріянова можна прочитати, що він приїздив до Генічеська малювати «повітря, сонце та історію»: «Тут донині збереглася неповторна творча аура, яка панує і у дивовижних морських краєвидах, у повітрі, насиченому запахами в‘яленого бичка, просмаленого на сонці піску, степових трав, смоли, якою просмолюють дерев‘яні баркаси у місті. Наше містечко – Генічеськ – стало для Купріянова своєрідним пленером».
За словами пані Рудникової, Росія вважає Михайла Купріянова своїм художником, але і Україна має право називати його митцем українським, бо і їй належать морські акварелі і пейзажі українського Генічеська.