Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина хоче розширити співпрацю з країнами Чорного моря і Центральної Азії.


Наталія Вікуліна Страсбург-Брюссель, 17 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Збільшити співпрацю з країнами Чорного моря і Центральної Азії прагне Берлін під час свого головування в Євросоюзі. Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, представляючи в Європарламенті програму німецького головування. Вона вважає, що Європейська політика сусідства є розумною і привабливою альтернативою членства в Євросоюзі.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель під час виступу на пленарній сессії у Страцбургу. 17 січня 2007 р.
Євросоюз має виявити більшу політичну волю у розвитку відносин зі своїми сусідами, заявила Меркель у сесійному залі Європарламенту. Вона пояснила, що бажання багатьох сусідніх країн вступити до ЄС не завжди зможе здійснитися, тож слід розвивати Європейську політику сусідства: «Політика сусідства є розумною і привабливою альтернативою. І ми будемо під час нашого головування розвивати таку політику, особливо для регіону Чорного моря і Центральної Азії», – заявила канцлер головуючої в Євросоюзі Німеччини.

Виклики належить вирішувати спільно

За словами Меркель, зовнішня політика, енергетика, політика сусідства та інші питання становлять виклики для Євросоюзу, які треба вирішувати спільно. Вона також нагадала, що для подальшого розширення ЄС повинен мати Конституцію: «Ті, хто підтримує розширення, повинні знати: якщо вони водночас скептично ставляться до конституційного договору, то при нинішній правовій базі подальше розширення відбутися не може», – сказала Ангела Меркель.

Не забути про Москву

Німецький канцлер виступає також за надійні відносини з Москвою. Вона сказала, що партнерство з Росією має для Європи стратегічне значення і що це партнерство слід якомога більше розвивати. Меркель заявила, що для цього Євросоюз і Росія мусять розпочати переговори щодо нової угоди про партнерство і співробітництво. Нагадаю, що початок цих переговорів нині блокує Польща, незадоволена забороною Москви ввозити на російську територію деякі польські продукти.

Енергетичній співпраці з Росією Євросоюз приділятиме багато уваги, зауважила Меркель: «Ми будемо робити все, щоб переговори про це змогли розпочатися під час головування Німеччини. Я говорю ясно і чітко: нам потрібні надійні відносини. Тільки так можна побудувати довіру. Водночас ми не повинні виключати з наших переговорів питання свободи мас-медіа, громадянського суспільства чи конфліктів Росії з її сусідами».

Європейським цінностям – новий імпульс

Під час головування в Євросоюзі Німеччина приділятиме багато уваги європейським цінностям – свободі, толерантності, розмаїттю мов і культур, сказала канцлер Меркель.
XS
SM
MD
LG