Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний Суд почне розмірковувати над ревізією політреформи.


Тетяна Ярмощук Київ, 18 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) - Чи може Конституційний Суд переглядати зміни до Основного Закону? Сьогодні ця судова інстанція приступить до розгляду справи щодо неконституційності закону, який забороняє йому переглядати політреформу.

Юрисдикція Конституційного Суду не поширюється на закони про внесення змін до Основного Закону, які вже набрали чинності. Про це йдеться у документі, який парламентарі ухвалили напередодні затвердження Віктора Януковича на посаді Прем’єр-міністра.

Втручання законодавчої у судову гілку влади

Цей закон, на думку нашоукраїнця Михайла Поживанова, який зініціював його перегляд, є неконституційним: “Той закон абсолютно антиконституційний, коли законодавча гілки влади втрутилася у повноваження судової і заборонила виконувати свої конституційні права. У зв’язку з цим і було це звернення. Я сподіваюся, що у лютому має бути ухвалене остаточне рішення. Мені дуже приємно, що на перше пленарне засідання у новому складі Конституційного Суду буде слухатися наше подання. Суд визнав, що це дійсно серйозне питання і потребує негайного розгляду”.

Конституційний суд для Основного закону

Представники ж антикризової коаліції вважають, що Конституційний Суд має трактувати лише Основний Закон, який діє на даний момент.

Комуніст Олександр Голуб вважає, що Конституційний Суд повинен трактувати ту Конституцію, яка є на даний момент, тобто, ті норми, які є сьогодні, і відстоювати ті чи інші питання щодо їх відповідності до певних норм Конституції, які існують вже сьогодні: “Так само як і Президент не повинен вигадувати додаткові повноваження, а бути гарантом тих положень Конституції, які нині діють, чи подобається йому це, чи ні. Така природа цієї інституції. Це ж саме стосується і Конституційного Суду”.

Перегляд логічний

Звернення депутатів щодо перегляду цього закону є логічним. Так вважає політолог Кость Бондаренко. За його словами, Конституційний Суд уже виніс своє рішення по політичній реформі: “У 2004 році було ухвалено рішення, і було встановлено, що встановлені варіанти політичного реформування не порушують Конституцію України, не порушують права громадян України і не загрожують національній безпеці. В даній ситуації, я думаю, якщо вже одного разу був винесений вердикт Конституційним Судом, то повторний вердикт не потрібен. І звернення 47 депутатів у такому випадку є абсолютно логічне”.

Закон, який забороняє Конституційному Суду ревізувати політичну реформу Верховна Рада ухвалила 4 серпня минулого року. А 19 вересня нашоукраїнець Михайло Поживанов зареєстрував у Конституційному Суді звернення 47 народних депутатів щодо неконституційності цього закону.

Матеріали до теми:

• «Це гра м’язами, а вона завжди може призвести до непередбачуваних наслідків», — професор Олексій Гарань стосовно закону «Про Кабінет Міністрів». • Президентське вето проти «антикризових» законів.
XS
SM
MD
LG