Доступність посилання

ТОП новини

Україна відзначає День Соборності. Столиця і регіони: як це було?


Олексій Крапивко Київ, 22 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – День Соборності України. 22 січня 1919 року – об’єдналися Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка. Як відзначають цей день в регіонах і чи кожен українець вважає цей день святом?

У Києві, на Софіївський площі, сьогодні відзначали День Соборності кілька тисяч людей. Строкаті прапори політичних партій (майже всі – позапарламентські), громадських організацій. Настрій – святково-патріотичний, люди тримають плакати із написами “Україна – єдина держава”, та “Руки геть від України”.

На самому початку мітингу активісти громадської організації “Союзу гетьманців-державників” перед пам’ятником Богдану Хмельницькому склали мапу України у вигляді своєрідного пазлу, але в кордонах 1918 року. Голова молодіжного осередку Олександр Алфьоров зазначив: “Ми сьогодні хочемо показати нашим політикам, що в 1918-19 роках, в часи революції, громадянських війн, спустошення та голоду, наші патріоти-державники спромоглися до об’єднання етнічних земель. Ми не вимагаємо повернення цих земель, але ми хочемо показати нашим політикам, що за умов миру, злагоди, економічної стабільності вони не здатні об’єднати навіть два береги Дніпра. Чи вони роз’єднують два береги Дніпра”.

Тернопіль-Харків-Львів-Донецьк – соборне святкування

Тим часом у Тернополі з тієї ж нагоди близько півтисячі осіб, взявшись за руки, створили “Ланцюг злуки”. Більшість із них — представники Народного руху України та Української народної партії.

Вчора та сьогодні християнська інтелігенція Львова та Харкова спільно відзначає День Соборності України. Вдень у Львові відбулося богослужіння на Янівському цвинтарі на могилах Січових Стрільців.

Також мітинги та урочисті, покладання квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку відбулися у Криму, на Закарпатті та у Донецьку. У Луцьку масових святкувань на вулицях не було. Але у Волинському академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка пройшли урочисті збори та святковий концерт з нагоди свята. У зборах взяли участь перші особи області та міста.

Несвяткові приводи на святі

Втім, не всі пересічні українці вважають День Соборності приводом для свята:

– “Ви знаєте, нічого не значить. Що таке "соборність"? Об’єднання, так? Мені здається, її роз’єднали, а тепер щось намагаються зробити, щоб усе було разом. Не знаю, навіщо роз’єднували”.

– “Україна в такому загнанні, що не дай Боже! Що люди будуть святкувати, якщо нема за що святкувати. Якщо ці хлопці зробили втричі більшу плату за житло, як святкувати?”.


Офіційно День Соборності відзначається в Україні з 1999 року. 22 січня 1919 року – день проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
XS
SM
MD
LG