Доступність посилання

ТОП новини

Французькі мас-медіа: про скандал між претендентами на посаду президента Франції та про конференцію у Парижі щодо Лівану.


Тарас Марусик Слухати: Київ, 25 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Дві центральні теми французької преси – скандал між двома головними претендентами на президентську посаду у Франції і сьогоднішня паризька конференція, присвячена ситуації в Лівані і наданню цій країні міжнародної фінансової допомоги. “Всі погоджуються, – сказав у виступі на конференції президент Франції Жак Ширак, – що урядові Сіньйори абсолютно необхідна істотна і негайна фінансова підтримка міжнародної спільноти”.


Як повідомляє агентство “Франс-прес”, прем’єр-міністр Лівану Фуад Сіньйора у виступі на сьогоднішній конференції в Парижі сказав, що Ліван згинається під ношею загального боргу розміром 41 мільярд доларів. Фінансова криза загострилася після війни минулого літа між “Хезболлою” та Ізраїлем. “Ми репрезентуємо легітимний уряд Лівану, – заявив прем’єр-міністр, – і доти, поки ми будемо користуватися цією довірою, ми вистоїмо”. Агентство “Франс-прес”, цитуючи слова Жака Ширака, повідомляє, що міжнародна фінансова допомога може сягнути майже 8 мільярдів доларів, із яких понад мільйон обіцяє Саудівська Аравія, 770 мільйонів – США, 650 мільйонів – Франція, а Євросоюз – 520 мільйонів доларів.

Доручено зібрати компромат на конкурента?

Паризький сатиричний тижневик “Le Сanard enchaîné” (цей фразеологізм у назві означає в перекладі “газетну вигадку”), покликаючись на анонімних співрозмовників, написав, що кандидат у президенти Франції від прошираківської партії, міністр внутрішніх справ Ніколя Саркозі звелів Службі внутрішньої розвідки зібрати дані на одну особу з оточення його конкурентки Сеґолени Руаяль. Служба внутрішньої розвідки (Renseignements généraux) – це підрозділ міністерства внутрішніх справ. На цей підрозділ, як написано в урядовому декреті, покладені функції захисту фундаментальних інтересів, збирання даних, які призначені для уряду, тощо. Серед справ, якими займається Служба внутрішньої розвідки, переслідування корсиканських, бретонських і баскійських сепаратистів.

А в цьому випадку мова йде про нового радника кандидатки в президенти від Соціалістичної партії з екологічних питань Брюно Ребеля (Bruno Rebelle), керівника міжнародних програм “Ґрінпіс”. З 1997 по 2003 роки він був директором “Ґрінпіс-Франція”.

Газета “Le Рarisien” наводить слова Брюно Ребеля про те, що Служба внутрішньої розвідки намагається зібрати компромат на нього, зацікавившись його розлученням, зокрема чи не був він причетним до “насильства в сім’ї”. На думку радника Сеґолени Руаяль, збирання даних проти нього є скандальною річчю, і він збирається звернутися в суд. Інше паризьке видання, “Le Figaro”, підтверджує факт збирання таких даних. А один із співробітників Ніколя Саркозі на телеканалі France 2 назвав цю інформацією “фантазіями”.

Натомість інший загальнонаціональний щоденник, “Le Monde”, зазначає, що центральна дирекція Служби внутрішньої розвідки заперечує, що одержувала будь-коли з офісу Ніколя Саркозі прохання провести подібне розслідування. Разом з тим вона не заперечує, що раніше, коли Брюно Ребель ще не був пов’язаний з Сеґоленою Руаяль, Служба зібрала про нього інформацію, яка є в інтернеті, на півтори сторінки.

Пікантність ситуації полягає в тому, що Ніколя Саркозі суміщає в даний час посаду міністра внутрішніх справ з кандидатством у президенти.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG