Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр пропонує Конституційному Суду припинити розгляд подання про неконституційність заборони йому переглядати політичну реформу


Про це сьогодні під час судового засідання заявив постійний представник Кабінету Міністрів у Суді Павло Євграфов. Конституційний Суд розглядає законність заборони йому переглядати політичну реформу. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила у серпні минулого року. У вересні 47 народних депутатів направили подання до Конституційного Суду щодо неконституційності цього документа.


Про це сьогодні під час судового засідання заявив постійний представник Кабінету Міністрів у Суді Павло Євграфов, викладаючи позицію глави уряду.

Віктор Янукович, за словами його представника, переконаний, що документ, який забороняє Конституційному Суду переглядати політреформу, відповідає Основному закону.

“Закон, ухвалений 4 серпня про внесення змін до розділу четвертого, Закону “Про Конституційний Суд України”, не суперечить Конституції, її статтям 1, 5 6, 8, 147, 150, 152. Президент мав право, застосувати право вето до цього закону. Однак він його підписав того ж дня і таким чином взяв його до виконання. Це ще раз свідчить, що питання конституційності закону від 4 серпня знаходиться не в політичній, а не в правовій площині”, – зазначив Павло Євграфов.

Представники парламентської більшості переконані, що Конституційний Суд відмовить у задоволенні подання. “Регіонал” Юрій Мірошниченко: “У цьому законі йдеться, що Конституційний Суд не може розглядати на відповідність Конституції норми самої Конституції. Юридичний нонсенс – перевіряти норми Конституції на відповідність самої Конституції”.

Ініціатори ж подання вважають, що аргументи опонентів ніяк не заперечують предмету подання. “Нашоукраїнець” Василь Куйбіда: “Такі теми дискутуються більше у Російській Федерації, аніж у нас. Зокрема щодо співвідношенні права і політики у діяльності судових органів влади. На мою думку позиція Кабінету Міністрів ніяк не заперечує конституційне подання 47 народних депутатів”.

Конституційний Суд розглядає сьогодні законність заборони йому переглядати політичну реформу. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила у серпні минулого року. У вересні 47 народних депутатів направили подання до Конституційного Суду щодо неконституційності цього документа.
XS
SM
MD
LG