Доступність посилання

ТОП новини
04 березня 2021, Київ 11:54

Колишні «люстратори» самі потерпають від кадрових чисток.


Валентина Одарченко Рівне, 29 січня 2006 (RadioSvododa.Ua) – Одразу трьох голів районних держадміністрацій Рівненщини позбавив посад Президент. Двоє з них – члени Української народної партії, як і щойно звільнений головний лікар Рівненської обласної клінічної лікарні Мирослав Семанів. Усунені називають рішення глави держави "кадровою чисткою" і оскаржуватимуть його у суді.

Голови Сарненської та Радивилівської райдержадміністрацій Василь Багній та Юрій Вовк працювали на цих посадах від часу призначення головою облдержадміністрації Василя Червонія.

У травні минулого року Президент України змістив Червонія з посади, однак його конкурент і наступник Віктор Матчук не поспішав робити кадрові зміни в районах. Недавнє подання на звільнення було сформульоване: «у зв’язку із неналежною роботою».

Звільнені чиновники таке формулювання вважають брехнею: мовляв, соціально-економічні показники у їхніх районах стабільні, а Президента ввели в оману. Вони збираються оскаржувати ці звільнення. А підтримувати чиновників у цьому збирається обласна організації Української народної партії на чолі з Василем Червонієм, котрий і своє зміщення вважає несправедливим. А останні кадрові зміни розцінює так: “Ми, як Українська народна партія, пишаємося, що маємо в своїх лавах таких достойних людей, патріотів. І зробимо все для того, щоб правда взяла гору, а ті, хто обслуговує сьогодні Партію регіонів, відійшли в історію...”.

Звільнений лікар і «вороги України»

Тим часом голова облдержадміністрації звільнив головного лікара Рівненської обласної клінічної лікарні Мирослава Семаніва за висновками двох міністерських комісій, які упродовж півроку перевіряли скаргу підопічних Семаніву лікарів. Комісія підтвердила факти адміністративного тиску на підлеглих – розповідає кардіолог Лариса Коновальчук: “У плановому порядку з діагнозом “Стенокардія” був госпіталізований колишній головний лікар Володимирецької райлікарні пан Коновалюк. Мене викликають до телефону,це був Мирослав Михайлович (Семанів). Перше його слово: "Яке ви право маєте переховувати ворогів України?" Було декілька випадків у відділенні гастроентерології, коли лікарів змушували виписувати людей, тому що вони “вороги України” . Тобто, нас робили заручниками...”.

Перелічувати підстави звільнення, до речі, високопрофесійного уролога, однак, як вважає міністерська комісія, невдалого керівника, довелося б добрий десяток хвилин.

Сам Мирослав Семанів заявляє, що всім наклепам дасть гідну відсіч: “Семанів – відомий борець проти ворогів України!” На сесії обласної ради зачитували, як я там написав комусь папірець із цими словами. То я скажу, що цим пишаюсь, не думайте, що я такий простак, що немає ворогів України. І друга причина (видно, найважливіша) – мене звинувачують, що Семанів відкрито недолюблює якісь інші національності (здогадайтеся, про що?). Але ви всі знаєте, що я проти японців, китайців, бразильців не виступав ніколи...”.

Крапку в цій історії поставлять нескоро. Справедливість звільнення Семаніва обласна держадміністрація нині відстоює вже в апеляційному суді. Подібним шляхом обіцяли йти і опальні екс-голови райдержадміністрацій, яких підтримує УНП.
XS
SM
MD
LG