Доступність посилання

ТОП новини

Борис Тарасюк пішов у відставку з посади керівника МЗС України.


Віктор Міняйло Слухати: Київ, 30 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Міністр закордонних справ Борис Тарасюк подав у відставку. Президент відставку прийняв. Що стоїть за рішенням пана Тарасюка і як це позначиться на зовнішньополітичному курсі України?


Причиною своєї відставки Борис Тарасюк назвав ревізію політичних домовленостей: “У міжнародному аспекті систематично підривалася цілісність здійснення зовнішньополітичного курсу нашої держави. І це не лише дії Рудьковського, міністра транспорту. Я міг би навести низку й інших фактів, які свідчать про систематичне ігнорування зовнішньополітичних реалій і ігнорування будь-яких норм міжнародного спілкування”. Чи виникла загроза курсу України на євроінтеграцію?

Тим часом українські політологи-міжнародники заявляють про загрозу курсу України на євроінтеграцію. Принаймні так вважає колишній помічник Бориса Тарасюка, виконавчий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Сергій Євтушенко: “Таке рішення голови зовнішньополітичного відомства матиме свій вплив на зовнішньополітичний курс нашої держави. Оскільки Тарасюк був одним з найпринциповіших і найпослідовніших політиків, який Україну тягнув за вуха до європейських стандартів, до Європейського Союзу та НАТО”.

Щоправда, політолог Олександр Палій вважає, що з відставкою Бориса Тарасюка зовнішньополітичний курс України не зміниться: “Позитивним фактором є те, що повноваження Тарасюка виконуватиме Огризко. Це фаховий, кваліфікований дипломат. Проукраїнський, як і Тарасюк. Швидше за все, курс України не зміниться, тим більше що антикризова коаліція замінити виконувача обов‘язків своїм рішенням не зможе”.

Тарасюк заявив про відставку після розмови з Президентом

Ще в середині січня, у Празі, під час інтерв‘ю Радіо Свобода Борис Тарасюк зовсім не думав про свою відставку, плани його були доволі масштабними: “У мене на цей рік досить інтенсивна програма, і графік візитів, так що я налаштований на продовження активної і серйозної роботи на посаді міністра закордонних справ”.

І ще сьогодні вранці речник МЗС повідомляв про те, що завтра міністр збирається виходити на роботу після відпустки. Про відставку Борис Тарасюк заявив після тривалої бесіди з Президентом України.

Матеріали до теми:

• "У мене є свої методи, як добиватися виконання Конституції і закону", - Борис Тарасюк, який приїхав до Чехії як міністр закордонних справ України. • Що важливіше для національних інтересів України: економічна доцільність чи демократичні цінності?

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG