
Тим часом українські політологи-міжнародники заявляють про загрозу курсу України на євроінтеграцію. Принаймні так вважає колишній помічник Бориса Тарасюка, виконавчий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Сергій Євтушенко: “Таке рішення голови зовнішньополітичного відомства матиме свій вплив на зовнішньополітичний курс нашої держави. Оскільки Тарасюк був одним з найпринциповіших і найпослідовніших політиків, який Україну тягнув за вуха до європейських стандартів, до Європейського Союзу та НАТО”.
Щоправда, політолог Олександр Палій вважає, що з відставкою Бориса Тарасюка зовнішньополітичний курс України не зміниться: “Позитивним фактором є те, що повноваження Тарасюка виконуватиме Огризко. Це фаховий, кваліфікований дипломат. Проукраїнський, як і Тарасюк. Швидше за все, курс України не зміниться, тим більше що антикризова коаліція замінити виконувача обов‘язків своїм рішенням не зможе”.
Тарасюк заявив про відставку після розмови з Президентом
Ще в середині січня, у Празі, під час інтерв‘ю Радіо Свобода Борис Тарасюк зовсім не думав про свою відставку, плани його були доволі масштабними: “У мене на цей рік досить інтенсивна програма, і графік візитів, так що я налаштований на продовження активної і серйозної роботи на посаді міністра закордонних справ”.
І ще сьогодні вранці речник МЗС повідомляв про те, що завтра міністр збирається виходити на роботу після відпустки. Про відставку Борис Тарасюк заявив після тривалої бесіди з Президентом України.
Матеріали до теми:
"У мене є свої методи, як добиватися виконання Конституції і закону", - Борис Тарасюк, який приїхав до Чехії як міністр закордонних справ України. Що важливіше для національних інтересів України: економічна доцільність чи демократичні цінності?